A Facebookon és a Twitteren elterjedt, a szexuális zaklatások áldozatai által használt „metoo”(én is) hashtag után most a másik fél is előlép, elindultak az „itwasme” (én voltam) és az „iwill” (ígéret a jövőre nézve, hogy nem válik hibássá, támogatásáról biztosít) bejegyzések is.
A Weinstein botrány kirobbanása után futótűzként kezdtek terjedni az áldozatok beszámolói, egyre több nő merte felvállalni, hogy zaklatták, és sokan kezdtek nyilvánosan beszélni a velük korábban történt szörnyűségekről. Korábban elsikkadtak a hasonló ügyek, most viszont valami változni látszik.
A szexuális abúzust elszenvedő nők, a múlt vasárnap megszólaló Alyssa Milano színésznő felhívása után kezdték használni a „me too” hashtaget. A színésznő arra biztatta az áldozatokat, hogy vegyék komolyan dolgot, és próbálják meg a nyilvánosság erejével együtt felhívni az emberek figyelmét a probléma fontosságára. A történtek óta folyamatosan kerülnek elő a hasonló esetek, férfiak és nők vallanak: sorra buknak el a befolyással bíró emberek, már régen nem kizárólag a színész szakmán belül, hanem globálisan, érintve neves politkusokat is.
Me too.If all of the women who have been sexually harassed or assaulted wrote "Me too." as a status, we might give people a sense of the magnitude of the problem. #metoo
Közzétette: Juli Horanyi â 2017. október 17.
Itthon az „i will” kezdeményezés még sehol sincs, az áldozathibáztatás országában az együttérzésükről, az egyenjogúság figyelembevételéről beszélni akár egy bejegyzés erejéig is kellemetlen, ennek ellenére akadnak kivételek.
I stand with #metoo
Közzétette: Attila Arpa â 2017. október 17.
Az „it was me” is lassan kezd terjedni Amerikában az elkövetők és az olyan férfiak körében, akik úgy gondolták eddig, hogy amit korábban egy nővel tettek, az bőven belefér, de miután szembesültek a „metoo” történetekkel, beszámolókkal, rá kellett jönniük, hogy tévedtek és átléptek egy bizonyos határt, írja a divány.hu.