Ráadásul otthon is alkalmazhatod őket!
Forrás: Pexels
A világ egyik legnagyobb elismerése bekerülni a Michelin Kalauzba, ami egyet jelent azzal, hogy az adott étterem Michelin-csillagot kap. Most összegyűjtöttünk öt hasznos praktikát, amelyeket Michelin-csillagos séfek alkalmaznak konyháikban.
Sokak számára egyértelmű lehet egy-egy új, minőségi konyhai eszköz beszerzése, mások azonban megelégszenek a régiekkel is. Nagyon fontos, hogy amikkel a konyhában dolgozunk – például kések, serpenyők, vágódeszkák – ne csak esztétikailag legyenek megfelelők: egy olyan eszköz, ami hibás, rossz minőségű, vagy elhasznált, nemcsak a testi épségünket veszélyezteti, de egészségügyi kockázatokat is rejthetnek.
A Michelin-csillagos éttermek épp ugyanolyan figyelmet fordítanak a zöldségekre, mint a húsok elkészítésére. Ha felhasználás előtt blansírozzuk a zöldséget, nemcsak a színét tartja meg: minden olyan íz és tápanyag is megmarad, ami forralással távozna.
Nemcsak a konyhai hulladékot csökkenthetjük, a jövőre nézve még jobbakat is főzhetünk, ha a leeső zöldségdarabokat nem a szemetesbe dobjuk, hanem félretesszük, és főzünk belőle egy jó alaplevet, amit aztán később számtalan ételhez felhasználhatunk.
A francia kifejezés tulajdonképpen a főzésre való felkészülést jelenti: ezzel a folyamat meggyorsítását. A gyakorlatban ez annyit tesz, hogy főzés előtt gondosan előkészítjük a terepet és az eszközöket, valamint kimérjük a szükséges alapanyagokat.
Egy profi konyhán alapvető a rendszeretet, ami otthon is remekül jön. Igyekezzünk egy-egy folyamatot a már nem szükséges eszközök elmosásával, elpakolásával zárni, így a főzés végén alig, vagy egyáltalán nem marad dolgunk.