A professzor egy sokakat érintő égető problémára hívta fel a figyelmet. Minden magyarországi oltás hatékony a vírussal szemben.
Forrás: MTI / Kovács Tamás
Dr. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora teljes őszinteséggel adott interjút, amiben elárulta véleményét a gyorsteszttel mért immunitásról. A két oltás utáni megfertőződésről, és a vakcina típusok okozta enyhe tünetekről.
Az egyik legfontosabb téma, amit a beszélgetés során kihangsúlyozott, hogy az oltásellenes rémhírterjesztés sajnos emberéletekbe kerül.
„Rendkívül károsnak tartom azokat a megkérdőjelezhető, nem megalapozott híreszteléseket, amelyeket bizonyos médiumokban és ennek következtében a social média felületeken megjelennek, például a Sinopharm vagy AstraZeneca vakcinával kapcsolatban. A kínai védőoltás ugyanolyan jó, mint a többi, és az emberek egy része ezek miatt a negatív híresztelések miatt mégsem akarja ezt beadatni. Holott két oltással megválthatnánk a szabadságunkat, leállíthatnánk a járványt, és biztosítanánk a családunk immunitását is. Teljesen nyilvánvaló, hogy az AstraZeneca is a rossz híresztelés áldozata lett” – árulta el véleményét Merkely Béla, aki azt is hozzátette, Angliában húszmillió AstraZeneca oltás beadása után lényegében megszűnt a halálozás.
A vérrögképződés kapcsán, pedig a dohányzás vagy pedig a fogamzásgátló szerek rendszeres szedése sokkal nagyobb veszélyt jelentenek, mint a vakcina beadása.
„Minden kattintásvadász, oltásellenes cikk, amely elbizonytalaníthat sok ezer embert, életekbe kerül”
- hangsúlyozta a rektor.
„Az emberek nem tudnak racionálisan gondolkodni a vakcinaválasztásnál. Várnak egy vágyott védőoltásra, pedig a várakozás közben megfertőződhetnek. Rendszeresen olvasok ilyen-olyan badarságot, megalapozatlan, ellenőrizetlen híreket, és végtelenül bosszant, hogy újra és újra elbizonytalanítják az emberek egy részét, ami az életükbe kerülhet” – tette hozzá Dr. Merkely Béla.
A rektor azt is hangsúlyozta: a küszöbén vagyunk annak, hogy legyőzzük a járványt. A teljes interjút az Origo oldalán olvashatjátok el.