Aktuális

Játszótereken égetik el a holttesteket – India lassan belerokkan a koronavírus-járványba – megrázó videó

Bors

Létrehozva: 2021.04.27.

Éjjel-nappal, megállás nélkül dolgoznak a temetkezési vállalkozók, a holttestek pedig az utcákon sorakoznak. Megrázó videók és fotók Indiából.

Lassan mindenkinek egyértelművé válik: noha az első hullámot viszonylag jól átvészelték, most elbukott India a koronavírus elleni harcban. Az 1,4 milliárd lakosú országban naponta 350 ezer körül van az új regisztrált fertőzöttek száma, emellett az utóbbi napok statisztikái alapján kijelenthető: 30 másodpercenként életét veszti valaki a pandémia következtében.

Az utcán hevernek a holttestek

A helyzet sokkal megrázóbb és kilátástalanabb, ha nem csak a puszta számokat, a száraz adatokat nézzük. Egy Twitteren megosztott felvétel tanúsága szerint a holttestek az utcán sorakoznak arra várva, hogy elégessék őket.

A Daily Mail pedig arról számolt be: a helyzet olyan kilátástalan, hogy az olyan vírus által súlytott városokban, mint például Új-Delhi, már a parkokat, parkolókat és játszótereket is ideiglenes krematóriumokká alakították át, ahol így is éjjel-nappal folyik a munka, hogy bírják a holttestek újabb és újabb érkező hullámát.

Gyilkosság a vád

Az indiai állapotok súlyosságát jól mutatja, hogy Csennai városának bírósága emberöléssel vádolja a hatóság embereit, miután nem tudták megakadályozni, hogy maszk és távolságtartás nélkül vonuljanak utcára tömegek.

A brit Radio 4-nak nyilatkozó Dr Zarir Udwadia eképp összegezte a helyzetet: 

Már túl vagyunk a krízisponton.

Ágyútöltelékek vagyunk

Az ország eljutott oda, hogy már azokat a katonai orvosokat is visszahívják, akik az elmúlt két évben vonultak nyugdíjba, emellett az orvostanhallgatókat is nagy számban vetik be.

– Ágyútöltelékek vagyunk – nyilatkozta ennek kapcsán a posztgraduális képzését megszakító, és koronavírus-frontvonalba küldött Dr. Siddharth Tara, aki arról számolt be: noha két napon keresztül Covidra utaló tünetei voltak, dolgoznia kellett egészen addig, amíg meg nem érkezett a (pozitív) teszteredménye.

A 26 éves – szintén posztgraduális képzésében járó – Jignesh Gengadiya ugyan felkészült a 24 órás műszakokra, arra azonban nem számított, hogy egyedül kell majd 60 betegről gondoskodnia a műszakja alatt. Mint elmondta, az intenzíven még rosszabb a helyzet: itt egymagának húsz súlyos esettel kell foglalkoznia.

– Az intenzíven a betegek folyamatos felügyeletet igényelnek. Mit csinálok majd, ha egyszerre egynél több beteg omlik össze? – tette fel a kérdést.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek