A koronavírus harmadik hulláma nagy terhet ró a hazai egészségügyre, ráadásul az új hullám a gyerekeket sem kíméli. A Semmelweis Egyetem azokat a gyerekeket várják a long COVID osztályra, akiknél a vírusfertőzés után 6-8 héttel is fennálnak a koronavírus makacs tünetei.
Forrás: Pexels.com
Az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika hosszútávú (long) COVID ambulanciáján azokat a gyermekeket várják,
akiknél koronavírus-fertőzésük után 6-8 héttel, vagy akár később is az életminőségüket jelentősen rontó, makacs tünetek maradtak fenn.
A közismertebb nevén poszt-COVID szindróma sokféle tünettel járhat, épp ezért a betegellátásban számos orvosi szakma képviselője vesz részt – írta közleményében a Semmelweis Egyetem.
A döntés oka az, hogy a koronavírus harmadik hulláma egyre inkább a gyerekeket is érinti.
A koronavírus tünetei igen széles palettán mozognak: fejfájás, szédülés, bizonytalanságérzés, fáradékonyság, rossz közérzet, vagy akár hasi fájdalmak, fogyás és keringési gondok.
A szakemberek szerint, ha ezek közül csak egyet is tartósan tapasztal a szülő négy héten át, a fertőzést követően másfél-két hónappal is, érdemes orvoshoz fordulni.
A long COVID betegeket 0-tól 18 éves korig várják, ám az eddigi tapasztalatok alapján a koronavírus hosszútávú hatásai elsősorban az iskolásokat és a kamaszokat érintik.
Mivel a tünetek nagyon sokszínűek lehetnek, számos szakorvost vontak be a programba.
A betegellátást kardiológus, pulmonológus, gasztroenterológus, pszichiáter és neurológus szakember is segíti.
A long COVID ambulancia heti két órás rendelési idővel indul, szerdán 8:00 és 10:00 között. Beutalóra nincs szükség, azonban időpontot foglalni kell a klinika oldalán.