Tökéletes munkát végzel, ha ezeket a praktikákat betartod.
Forrás: Pexels
Egyesek ki nem állhatják, mások számára pedig a legkedvesebb házimunka részét képezi a porszívózás. A technikája nem bonyolult: az alkatrészeket egymásba illesztjük, adunk neki áramot, megnyomjuk a bekapcsológombot, és már kezdődhet is az akció. Hogy milyen időközönként végezzük a porszívózást, az nagyban függ a lakásunk porosodásától, a családtagjainktól, a napi szokásainktól és persze a komfortérzetünktől is. Vannak azonban olyan aranyszabályok, amelyek betartásával többé nem fogjuk azt érezni egy-két nap elteltével, hogy feleslegesen dolgoztunk.
A tökéletes porszívó kiválasztása szintén rengeteg tényező függvénye: legyen szó vezetékes, vezetéknélküli, álló vagy robot verzióról, fontos szempont a lakás mérete, annak kihasználtsága, és a berendezési tárgyak tulajdonságai is. Előfordul például, hogy egy-egy szőnyeghez kifejezett ápolási kisokost mellékelnek, amit ha nem tartunk be, a porszívózás hiábavaló.
Egyes porszívók fején található egy „kapcsoló”, amivel előugrik egy kefeszerű rész. Állatszőr vagy hajhullás esetén jó ötletnek tűnhet, de létezik olyan padlófelület és szőnyeg is, amelyekben egész egyszerűen végzetes kárt okoz. Ha tehetjük, járjunk utána, hogy az otthonunk mely felületeit károsíthatja a kefés porszívófej, vagy tegyünk óvatos próbát.
A porszívó gondos tologatása nem egy nehéz feladat, fontos azonban a gép elindítása előtt felkészíteni a padlót a műveletre. Bizonyosodjunk meg róla, hogy nem kallódnak a felületeken például pénzérmék, hajcsatok, játékok, illetve olyan tárgyak, amelyek beszippantásával gyengülhet vagy épp károsodhat a szívóerő.
Ha biztosra akarunk menni, érdemes minden irányból átporszívózni a felületeket, különösen a szőnyegeket. Ha mindent észak-dél irányban porszívóztunk, kezdjük elölről kelet-nyugat irányban is – vagy fordítva.
Egyes porszívókhoz mellékelnek különféle fejformákat: kisebbet, nagyobbat, keféset, formázottat. Szánjunk időt ezek cseréjére és alkalmazására, azok ugyanis kifejezetten a sarkokhoz, ágy alatti részekhez, plafonokhoz, vagy épp a kárpitokhoz készültek.