Azt hinnénk, az a legmagányosabb, aki a legtöbbet sóhajtozik – ez azonban koránt sem igaz. Sőt!
Forrás: Getty Images
Meglepő eredményre jutottak egy friss tanulmány készítői. A hat – amerikai és európai – egyetem szakemberei által levezényelt kutatás ugyanis kiderítette: noha a sóhajtozást a szomorúsággal és a magánnyal kapcsoljuk össze, valójában egyáltalán nem magányosabbak és depresszióra hajlamosabbak, akiknek sűrűn halljuk a hangját – adta közre a Journal of Research in Personality nyomán a Daily Mail.
A kutatás során először 350 résztvevőt faggattak ki: ekkor még hasonló eredményre jutottak, mint amit anno Charles Darwin is leírt, aki először kötötte a sóhajt a szororúsághoz – ám amikor 510 résztvevő hangulatát, valamint sóhajait monitorozták napokon keresztül, kiderült: ez korántsem igaz.
A nemzetközi tanulmány készítői szerint elképzelhető, hogy aki többet sóhajtozik, az jobban tudja nonverbális csatornákon kifejezni az érzelmeit, ezáltal pedig könnyebben nyit mások felé – azaz kifejezetten jobb "érzelmi pozícióban" van, mint aki nem sóhajtozik.
– Ösztönösen azt feltételeznénk, hogy akik gyakran sóhajtoznak, szomorúak, stresszesek, túlterheltek vagy frusztráltak – magyarázták a kutatás készítői, hozzátéve: valójában semmilyen kimutatható összefüggés nincs a sóhajok és a szomorúság közt.