Belegondolt már, hogy a péniszméret mennyiben függ a felmenők genetikáján? Most ennek járt utána a tudomány, és meglepő következtetésre jutott.
Forrás: Pexels
Sok férfi számára kellemetlen téma a péniszméret, így nem csoda, hogy aki elégedetlen az alsónadrágjában mért adottságaival, igyekszik megkeresni rá a lehetséges okokat.
A tudomány most ennek a rejtélynek eredt a nyomába.
Városi legendák szólnak arról, miként változik a pénisz mérete a hormonok, a súly, a magasság, illetve a testtömegindex tükrében. Ezek azonban köszönőviszonyban sincsenek a valósággal.
Mint kiderült ugyanis, akárcsak a végtagok, a pénisz méretét is az X kromoszóma határozza meg. Így tehát ez az adottság a szülők génjeinek kombinációjától függ.
Az ember 23 kromoszómapárral rendelkezik: ez határozza meg a születendő gyermek nemét és másodlagos nemi jellemzőit. Az X és az Y kromoszómától függően ezért különbözhet a péniszméret például a testvérekétől, vagy a szülőkétől.
Habár a hímvessző megjelenését, méretét és más fizikai adottságait a környezet és a táplálkozás is befolyásolja, mégis a genetika az, ami igazán felelős érte.
Számos mítosz létezik a pénisz méretének meghatározására: például a cipőméret, a testmagasság vagy az önkielégítési szokások megfigyelése, ám ezek egyikét sem lehetett eddig tudományosan alátámasztani.
A pénisz legjelentősebb növekedése 12 és 16 év között következik be, maximális hosszát pedig 18-19 éves korra éri el – több eset árulkodik ugyanakkor arról, hogy a hímvessző a férfi húszas éveiben és növekszik.
(via)