Egy fertőzés miatt újra fel kellett nyitni Schobert Norbi mellkasát, akit jelenleg is kórházban ápolnak.
Rubint Réka internetes közösségi oldalán osztotta meg a hírt a nagyvilággal: szeretett férjét újra megoperálták. Réka nem hagyta kételyek között közel egymillió rajongójukat, leírta, hogy mi vezetett az újabb operációhoz.
„2012. október 10-én Norbi egy veleszületett szívbillentyű-rendellenesség miatt szívműtéten esett át. Gyógyulása, felépülése rendületlen volt mindaddig, amíg influenza miatt fertőzés került a szervezetébe. Az elmúlt hetekben folyamatos kontrollvizsgálatokon, antibiotikumos kezeléseken esett át, de mindez kevésnek bizonyult! Az orvosi team egy újabb operáció mellett döntött. A Szerelmemet, életem legféltettebb kincsét, Norbit a múlt héten pénteken, november 30-án újra megoperálták!” – írta közleményében Réka, majd igyekezett jó híreket is közölni. „A műtétet végző dr. Székely László főorvos véleménye szerint Norbi állapota napról napra stabilabb, de hosszas felépülésre, s rengeteg türelemre lesz szükség!”
Réka a férje érdekében ugyanakkor arra kérte a sajtó munkatársait, hogy most sem őket, sem a rokonaikat, sem a kórházat ne faggassák Norbi állapotáról.
„Megértéseteket köszönöm, minden erőmmel és energiámmal azon leszek, hogy a létező legtöbb szeretettel, odaadással vegyem Őt körül, és segítsem a gyógyulását, hosszas felépülését” – zárta nyílt levelét Réka.
Folyamatos felügyelet alatt áll
Dr. Matos Lajos kardiológusprofesszor lapunknak elmondta, ilyen esetekben nem kizárt, hogy akár a szívbillentyűt is újra kell operálni. A beteg mellkasa ilyenkor a gyógyulás meggyorsítása érdekében nyitva marad.
– Amennyiben a fertőzés a billentyűn található, újabb plasztika vagy a billentyű cseréje szükséges. Az is lehet, hogy a műtéti hegek fertőződtek el. A kockázat a szívműtétek esetében ma már csak néhány százalék. A fertőzések tisztítása pedig általában úgy történik, hogy újra felnyitják a beteg mellkasát, és folyamatosan eltávolítják a gyulladt részeket, amíg ki nem tisztul. Ez egy őrzőszobai tevékenység, azaz folyamatos felügyelet alatt van a beteg – mondta a professzor.