Az alkoholista apa halála, nemi erőszak, öngyilkossági kísérlet. A tizenhárom éves Vámos Erikával ez egyetlen hónap alatt történt. A TV2 műsorvezetőjének tragédiáját még a barátai sem ismerték.
– Ezekért a tragédiákért nem álltam sorba. Miért szégyellném? – felelte a Bors munkatársának Vámos Erika, amikor arról kérdezte, hogy nem fogja-e megbánni őszinte vallomását.
A Több mint testőr műsorvezetőjének múltja talán választ ad arra, is hogy a kifejezetten csinos és sikeres nőről miért nem íródott soha egyetlen olyan újságcikk sem, amely arról szólt volna, hogy szerelmes. Az akkor történtek egész életére kihatottak, máig nem heverte ki gyerekkora legtragikusabb heteit.
– A főváros XVII. kerületében nőttem fel, kertes házban. Átlagos körülmények között éltünk, talán lehettünk volna szerető család is, ha édesapámat nem ejti rabul az alkohol. Kizárólag tántorogva láttam, józan pillanataira alig emlékszem.
Ha ivott, erőszakos volt, éjszakánként verte az anyámat, aki tehetetlenül tűrte. A halálát is a pia okozta. Fel akart menni a padlásra részegen, leesett, és koponyalapi törést szenvedett – mesélte a Borsnak megtörten a tévés.
Ám az apa elvesztése az alig tizenhárom éves Erika életében csak a borzalmak kezdete volt. A temetés előtti napon fodrászhoz indult, amikor a buszmegállóban a szomszéd lány barátja állt meg az autójával.
– Jól ismertem a fiút, önkéntes rendőrként dolgozott. Többször járt már nálunk. Felajánlotta, hogy elvisz, de a kiserdőben kötöttünk ki. Néhány perc alatt történt minden. A következő éles pillanatom az, hogy egy papírzsebkendővel a kezemben állok és a távolodó autót nézem – halkult el Erika hangja, amikor felidézte megerőszakolásának történetét, de szeme száraz maradt.
Akkor sem sírt, sőt ma sem érti, honnan jött a sugallat, hogy ne haza, hanem a kerületi rendőrségre menjen feljelentést tenni.
– Azért nem voltam olyan erős. Három hétig nem mentem iskolába, de ez a rehabilitáció kevésnek bizonyulhatott, mert bevettem anyám teljes levél altatóját. Szerencsére időben értek haza – mondta a harmincnyolc éves tévés, akit az öngyilkossági kísérlet után hivatalból a kerületi családsegítő központ pszichológusához irányítottak.
A kislánnyal mindössze két alkalommal beszélt a szakember, majd azt mondta neki, hogy többet nem kell mennie. Az erőszaktevő közben börtönbe került.
Erika édesanyja a temetés után két hónappal új párt, új apát vitt haza. – Az érettségi után elköltöztem otthonról. Akkor már pár hónapos volt a kisöcsém, ők ott együtt új családot alkottak. Nélkülem is egészet. Nem találtam benne a helyem. Azóta sem találom – ért gyerekkora történetének végére Vámos Erika.