Eltitkolt traumáról vallott Danics Dóra: borzalmasan megalázták gyermekkorában. Anyja, Bach Szilvia minden eszközzel próbálta megvédeni, mégis olyan mély sebeket kapott, hogy máig nem gyógyultak be.
Danics Dóriról azt gondolnánk, hogy egy ilyen tehetséges, mosolygós, szeretetreméltó lányt bizonyára rengeteg barát vett körül gyerekkorában. A valóság azonban nem is állhatna távolabb ettől: Dórinak évekig kellett szenvednie iskolatársai piszkálódásai, gúnyolódásai, kegyetlenkedései miatt.
– Vidékre költöztünk, és átkerültem egy két tannyelvű suliba, ahol az első naptól kezdve kiközösítettek. Jól összeszokott osztályközösség volt, amely nem fogadott be. Nem volt egyetlen barátom sem. Szerintem ott kezdődött a zuhanórepülés. Volt olyan, hogy szünetekben bezártak a sarokba, az üvegajtó mögé, ellopkodták a cuccaimat, megrugdostak és kinevettek… Nagyon durva időszak volt. Riska tehénnek hívtak, pedig nem is voltam kövér – panaszolta el Szily Nórának Danics Dóra, akit később deszkának is csúfoltak a társai.
Két év után édesanyja, Bach Szilvia kénytelen volt kivenni az iskolából, és átíratta egy hatosztályos gimnáziumba. Ez azonban már nem hozta helyre Dóri szétroncsolt önbizalmát. Ez az oka, hogy a lány korábban terapeutához is járt.
Az X-Faktor győztesének édesanyja emlékezett vissza a fájdalmas időszakra.
– Valóban sokat bántották Dórit a két tannyelvű iskolában. Nem értem, hogy miért nem fogadták be a lányomat, hiszen ő úgy volt tökéletes gyerek, ahogy volt, én sosem próbáltam más személyiséggé nevelni –mondta a Borsnak Bach Szilvia, aki foggal-körömmel küzdött Dóri érdekeiért, és mindig mellette állt.
– Rettenetesen rosszul esett ez az egész! Természetesen Dóri mindig elpanaszolta nekem a történteket, én pedig amennyire tudtam, elláttam tanácsokkal, de többször szóvá tettem az iskolában is a kegyetlenkedéseket. Igazi anyatigris vagyok, mindig védtem a lányomat!
Kihívta a sorsot maga ellen
Lapunk megkeresett egy szakembert, milyen problémákat okoz a kiközösítés és a megalázás egy fiatalnál.
– Mindenképpen önbizalomvesztést és komoly lelki sebeket eredményez egy középiskolás gyereknél a kiközösítés, a bántás, de ez általában akkor fordul elő, ha alapvetően önbizalomhiányos a gyerek és ennek megfelelően viselkedik. A társai éppen ezért kezdik el bántani és használják ki a helyzetet, tehát kihívja a sorsot maga ellen a kiutált kamasz. Gyakran előfordul, hogy később sem tud beilleszkedni egy-egy közegbe, ezért fölvesz egy olyan álarcot védekezésképp, megfelelésképp, ami nem ő, de azt hiszi, hogy így be tud illeszkedni – mondta lapunknak Kósa Éva pszichológus.