Pécsi Ildikó szeretne megválni családi házától, amelyben jelenleg unokája és menye lakik – tudta meg a Bors. A dolog előzménye, hogy a színésznő fia megindította a válópert Pártos Csilla ellen.
Kié lesz Pécsi Ildikó családi háza? – tette fel a kérdést korábban a Bors, és erre még most sincs egyértelmű válasz. A Pécsi Ildikó és Szűcs Lajos fiával kötött, több mint húsz évig tartó házassága alatt Pártos Csilla sajátjaként mozgatta a lakás falait, alakíttatta kedve szerint a ház belső terét. Ám úgy tűnik, az általa tervezett álomotthon mára a pár válásának egyik kritikus pontjává vált.
Hétfőn már az első válóperes tárgyalásuk is megvolt, de a vagyonmegosztásról és a gyermekelhelyezésről egyelőre semmi konkrétum nem hangzott el. A felek azzal a szándékkal távoztak ugyan, hogy megpróbálnak egyetértésre jutni, de a levegőben mindvégig érezhető volt a feszültség. Csaba ugyanis hónapok óta albérletben él, míg Csilla és a fiuk a megközelítőleg kétszáz négyzetméteres, ötszintes budai házban tölti napjait.
– Ezt a gyönyörű házat több mint húsz éve, a férjemmel közösen vettük Csabának, aki négy évig használta legénylakásként. Majd miután elvette Csillát, együtt éltek ott, ám a ház a mai napig az én tulajdonom. Édesanyaként természetesen a fiam érdekeit képviselem, és mivel sem én, sem ő nem kíván beköltözni, így mihamarabb szeretnék megválni tőle. Ez azonban számtalan jogi kérdést felvet, így legelőször a családunk ügyvédjével, dr. Bilkei-Gorzó Dáviddal kell egyeztetnem – sóhajtott Ildikó, akinek döntése nyilvánvalóan azzal is jár, hogy Csillának ki kell költöznie.
A Bors megkérdezte a másik felet is. Pártos Csilla ügyvédje azt mondta, szerinte Pécsi Ildikónak meg kellene várnia az eladással a lehetséges per végét, vagy azt, hogy az ügyfele és a művésznő fia megpróbáljon megegyezni.
– Ez az ingatlan korábban nem Pécsi Ildikóé volt. A bíróság jogosult eldönteni, hogy mi tartozik és mi nem a házaspár közös vagyonába – mondta szűkszavúan az ügyvéd.
Az alapeset – miszerint a házaspár lakik az anyós házában – szívességi lakáshasználatnak minősül.
– Teljesen lényegtelen, hogy megszűnik-e a házasság vagy nem, a családi alapon történő szívességi lakáshasználat bármikor, indoklás és cserelakás nélkül felbontható. Amennyiben azonban a pár például elkezdte felújítani a lakást, akkor beruházási érték keletkezik, amit igényelhetnek a tulajdonostól. Ha pedig jelentős volt a befektetés – például esetleg korszerűsítették a fűtést, vagy fürdőszobát építettek –, akkor részaránytulajdon is keletkezhet – mondta lapunknak dr. Magyar György ügyvéd.