Váratlan fordulat miatt csúszik Benkő Dániel életrajzi könyvének megjelenése. A kézirat még a nyomdakész állapottól is nagyon messze áll, mivel időközben a kanos lantos fontosabb és izgalmasabb témát talált saját élettörténeténél: szakkönyvet ír a női nemi szervről.
– Miközben az életemet mondtam tollba az írónőmnek, Franciskának, gyakran másra terelődött a szó. Mivel meztelenre vetkőzve jegyzetelte kalandos életem meghatározó pillanatait, az egyik alkalommal hosszas eszmecserébe keveredtünk a nők legnemesebb testrészéről – magyarázta a zenész.
– Bebizonyosodott, hogy eddig tévesen képzeltük azt mindketten, hogy akár doktorálhatnánk is a témában, kiderült, hogy alig tudunk róla valamit – ismerte be Benkő, akit annyira megihletett a pikáns téma, hogy azonnal felfüggesztette életrajzi könyve készítését, és belefogott a nők csúnyájáról szóló mű megírásába.
– A nőknek igenis meg kell ismerniük a saját nemi szervüket! Kevesen mondhatják el magukról, hogy mindent pontosan tudnak a bugyijukban rejtőző tüzes katlanról. Egyébként még mindig nagyon tájékozatlan vagyok a témában, az anyaggyűjtés fázisánál tartok – bizonygatta Benkő.
A vágy titokzatos tárgyának nevét módosította, hogy szalonképessé tegye: pinna. Úgy érzi, nyelvújítóként Kazinczyéval vetekszik a jelentősége. A könyv ugyanakkor a szemnek is kínál majd „táplálékot”.
– A Pinna című kötelező olvasmányom ihletője Franciska pinnája. Az írónővel egyben új irodalmi stílust is teremtettünk azzal, hogy olyan mélységekben értekezünk a pinnáról, ahogy még ember nem beszélt róla. A harmadik évezred nagykönyvét írjuk, magától értetődik, hogy a legszebb oldaláról próbáljuk feltüntetni a mindenség kapuját. Nálunk vizuálisan sincsenek tabuk, ha ilyen fontos témáról beszélünk, akkor azt meg is kell mutatnunk. De nem direkt módon ábrázolva, hanem művészien, ahogy Franciska esetében is tettük – árulta el a svábhegyi bugyibubus.