Aligha bízhat a betyárbecsületben az előzetesben ülő Lagzi Lajcsi, ugyanis gyaníthatóan együttműködnek a rendőrséggel az áramszolgáltató megkent ellenőrei, akik szabadlábon védekezhetnek.
Hivatalosan harminc-, meg nem erősített hírek szerint a százmillió forintot is elérheti a kár, amelyet a gyanú szerint Galambos Lajos okozott közműszolgáltatóknak. Lagzi Lajcsit, feleségét és a zenész egyik munkatársát múlt héten helyezte előzetes letartóztatásba a bíróság, egy áramszolgáltató cég két ellenőre is gyanúsított, ők szabadlábon védekezhetnek. Felvetődik a kérdés: esetükben vajon miért nem tartott a bíróság az összebeszélés, tanúk befolyásolásának lehetőségétől? A Bors információi szerint miközben Lajcsi nem nyilatkozott érdemben a rendőrségnek, a két ellenőr vallomást tett.
Dr. Gyugyi Csilla, a Pest Megyei Főügyészség szóvivője a nyomozás érdekeire hivatkozva nem kommentálta értesülésünket, csupán azt erősítette meg, hogy a két személy szabadlábon védekezhet.
– A gyanú szerint ők a passzív vesztegetők, azaz, akik elfogadták a vesztegetési pénzt. Velük kapcsolatban nem merült fel olyan különös ok, amiért el kellett volna rendelni az előzetes letartóztatásukat – tette hozzá a szóvivő.
Az ügytől független jogász, dr. Kamarás Péter szerint a hasonló ügyekben általában az a jogi megítélés, hogy a vesztegető követ el nagyobb súlyú bűncselekményt, a megvesztegetett személy jóval kisebb büntetéssel megúszhatja a bűncselekményt, különösen, ha őszinte, feltáró jellegű vallomást tesz, magyarán együttműködik a rendőrséggel. Ezt a köznyelv vádalkunak hívja, ugyanakkor vádalkuról ugyanazon ügy szereplői között nem beszélhetünk.
Mint arról a Bors beszámolt: Lajcsi felesége súlyos betegségben szenved, védője megfellebbezte az előzetes letartóztatást, a hozzátartozók szerint Boglárka nem bírná elviselni a börtönkörülményeket. Gyugyi Csilla a Borssal közölte: a fellebbezésről a Budapest Környéki Törvényszék három bírája dönt. Amennyiben egy gyanúsított egészségi állapota nem teszi lehetővé bv-intézetben való őrzését, úgy a tököli rabkórházban, vagy őrizet mellett külsős kórházban is elhelyezhető.
A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága megkeresésünkre közölte: a külső egészségügyi intézményben elhelyezett fogvatartottakra ugyanolyan szabályok vonatkoznak, mint a bv-intézetek fogvatartottjaira. A látogatásukat, telefonhívásaikat ugyanúgy a bv-intézet határozza meg.
Napokon belül vallomást tesz
Friss: Lagzi Lajcsi ügyvédje, Dr. Berényi András a Blikknek úgy nyilatkozott, védence hamarosan vallomást tesz: "Ügyfelem úgy döntött, hogy a nyomozó hatóság előtt részletes vallomást kíván tenni. Erre a felkészülést meg is kezdte, így napokon belül sor kerülhet a folytatólagos kihallgatására."