Az ünnepeket biztos itthon, szerettei körében tölti Ákos, leghamarabb februárban állhat nyilvánosság elé. A zenész mellett maradtak a rajongói, a hírességek inkább ellene szólnak.
Felháborodott, bosszúálló kormány, elvesztett pénzek, karakán Telekom: váratlan belpolitikai vihart kavart Kovács Ákos Kossuth-díjas énekes nőkről alkotott véleménye, majd az azt követő lépések. Információink szerint az énekes az ünnepeket valószínűleg itthon, családi körben tölti, és elképzelhető, hogy később külföldre utazik. Nagy valószínűséggel leghamarabb februárban-márciusban áll a nyilvánosság elé, állítólag addig nem szeretné kommentálni az eseményeket.
– Ákos nem ad interjút, befejezte a turnét, és hosszabb szabadságra megy – tájékoztatta a Borsot az Ákos menedzsmentjét képviselő Fiák Krisztina, és hozzátette, nem reagálnak a kormány döntésére. Elégedettek voltak a két koncerttel, az Aréna teltházas volt az Ákos-ellenes tüntetés és a kritikák dacára.
Ezekből pedig van bőven. A közönsége kitart Ákos mellett, de a világhálón szinte csak olyat találni, aki bírálja a Kossuth-díjas énekest, mint például Kovács Patrícia: „Kikérem magamnak ezt az ostoba, középkori szöveget. Kikérem magamnak mint családanya, mint előadóművész, mint valakihez tartozó, valakinek gyereket szülő, vagyis az ákosi értelemben vett női princípiumot beteljesítő magyar állampolgár itt, a XXI. században” – kelt ki magából a színésznő.
Soma mamagésa énekesnő így írt: „Az a lépés, amit ma megtett a kormány, miszerint az összes minisztérium visszamondta a Telekom-mobilelőfizetését, felér egy hadüzenettel. És itt ismét két pártra szakadtunk. Az egyik (Ákos, a kormány és sokan a népből), akik azt mondják: maradjon továbbra is a patriarchális világ (azaz a férfi fölé-, a nő alárendelt), a másik oldalon pedig azok, akik az egyenjogúság mellett teszik le a voksukat, vagyis kiállnak amellett, hogy a nőnek éppúgy joga, sőt szükséglete az önmegvalósító munka, mint a férfinak. (Telekom és sok-sok ember, én magam is emellett voksolok.) (...)”
Czutor Zoltán is a kormányzati beavatkozás ellen emelt szót, Dopemant pedig önmaga foglalkoztatta: „a Telekomnak üzenem, hogy hagyja Ákost a kormányra, engem vigyen föl a padlásra…”.
Hajós András zenész-humorista így fogalmazott a Telekomnak írt nyílt levelében: „(…) Ákosnak sosem járt volna Önöktől támogatás. (…) Sikeres előadóművészeket, Kossuth-díjasokat, kereskedelmi tévéseket, politikusok és üzletemberek barátait nem kell támogatni – azokkal reklámszerződést lehet kötni. Szerintem támogatni a tehetséges magyar fiatalokat kell.”
A Magyar Telekom kérdéseinkre csak korábbi közleményét juttatta el hozzánk.