Celeb

Ők tényleg a semmiből jutottak fel a csúcsra

Ny. A.

Létrehozva: 2016.05.08.

Világot megrengető sikerekről ritkán hallani. Legutóbb a Leicester City csapata okozott óriási elképedést, miután megnyerte a Premier League bajnoki címét úgy, hogy tavaly még a kiesés ellen küzdött. Senki sem bízott a sikerükben, most pedig egy világ zengi a nevüket.

Mindenki ismeri a legkisebb királyfi történetét, akinek nem jósolnak sikeres jövőt. Végül a legnagyobb meglepetésre  mégis bebizonyítja, kár volt lemondani róla.

Ilyen meseszerű történet Susan Boyle angol énekesnőé is, aki hat éve sétált fel a Britains Got Talent színpadára. Mielőtt kinyitotta a száját, mindenki kinevette régimódi megjelenése és bohókás viselkedése miatt. Végül úgy énekelte a Nyomorultak Álmodtam egy álmot című betétdalát, hogy a zsűri szemlesütve kért bocsánatot Susantól a produkció végén.

Négy évvel ezelőttig a dél-koreai Psy-ról sem tudták sokan, ki ő, ma már mindenki egy emberként dúdolja a Gangnam Style című slágert. A dalhoz készült video­klip a valaha volt legnézettebb videó a Youtube-on, két és fél milliárd ember látta. Ez olyan magas szám, amire a Youtube sem számított. A Gangnam Style futótűzként terjedt, a világ toplistáinak élén trónolt, és Guinness-rekordot döntött. Psy maga később bevallotta, a hitelből élő hivalkodó koreai társadalmi réteget akarta kiparodizálni, és ő maga sem számított világrengető sikerre.

Strandról nyertek 

A dán labdarúgó-válogatott tündérmeséje drámai történelmi eseménynek, a dél-szláv háborúnak köszönhetően született meg húsz évvel ezelőtt. Jugoszláviát háborús helyzete miatt az UEFA kizárta az Európa-bajnokságról, így kiesésük ellenére a dánok ott találták magukat a legjobb nyolc csapat között. Még az a pletyka is szárnyra kelt, hogy a dánokat a strandról hívták vissza, ahová kiesésük után mentek lazítani. A válogatott nem mondhatott nemet a részvételre. Az esélytelenek nyugalmával vonultak a pályára, mégis a döntőig tornázták magukat, amit saját és a világ megdöbbenésére meg is nyertek Németország ellen.

Néhány dollárból milliárdok

Kevesen tudják, de a Facebook eleinte könyv formájában létezett az amerikai Philips Exeter Academy iskolájában. Ennek alapján alapította meg Marck Zuckerberg a Facebookot, ami eleinte a Harvard egyetemen terjedt el. Miután a befektetők meglátták az üzleti lehetőséget az online közösségben, a Facebook ajtaja kinyílt a hizenhárom évesnél idősebb felhasználók előtt is. Azóta közel másfél milliárdan használják nap mint nap a mára megkerülhetetlen oldalt, harminchét nyelven elérhető, évente pedig több milliárd dollár profitot termel.

Magyarok a világhírnév felé

A Saul fia alkotói sem számítottak nemzetközi sikerre, mindössze új szemszögből akarták bemutatni a második világháborús koncentrációs táborok borzalmait. Nemes Jeles László filmjét végül meghívták a cannes-i filmfesztiválra, ahonnan a nagydíjjal tért haza. 

Ha ez nem lett volna elég, első magyar filmként díjazták Golden Globe-díjjal és a legjobb idegen nyelvű alkotásért járó Oscar-szobrot is az alkotásnak ítélték. A nem várt siker pedig olyat tett, amire jó ideje nem volt példa: egységbe kovácsolta Magyarországot.

És ha már váratlanul sikeres filmek! A Shop-stop című amerikai fekete-fehér filmet Kevin Smith mindössze harmincezer dollárból forgatta 1994-ben, végül hárommillió dollár bevételt termelt. 
Csak összehasonlításképpen: manapság dollármilliókat szánnak egy-egy film büdzséjére.

A Shop-stop kasszasiker lett, pedig két fiatal férfi munkanapját mutatja be egy nem túl látványos vegyesboltban és videokölcsönzőben. Kritikusok szerint a színtelen film azóta kultuszfilmmé nőtte ki magát. A Shop-stop példája jól mutatja, nem kell sok, csak tehetség és egy kis szerencse a világrengető sikerre.
  

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek