Celeb

Észrevette? Ekkora mozis bakikat!

Bors

Létrehozva: 2016.09.01.

<p>Vannak olyan hibák, amik szabályosan ordítanak, míg mások észrevételéhez sasszemű mozirajongók kellenek. Ön észrevette ezeket a hibákat?</p>

A Mirror úgy döntött, összeszed pár éktelen nagy bakit pár alapfilmből. Kérdés: vajon mindet észrevette?

A rettenthetetlen

Ki ne emlékezne a Mel Gibson alakította William Wallace-ra? A kiltben (skót férfi szoknyában) három órán keresztül parádézó figurával egyetlen probléma van: míg a mozi az 1300-as években játszódik, a kilt csak a XVI. századtól volt jelen. Persze lehet, hogy időutazó is volt...

Django elszabadul

Ugye milyen menő Django napszemüvege? Ok, ne várjuk egy Tarantino-mozitól történelmi hűséget, de hogy a fenébe szerzett ilyen szemüveget a fekete bőrű pisztolyhős, miután azt csak 1929-ben találták fel - és akkor is jó ideig csak orvosi célokra használták?

Pánikszoba

Ha ismerte volna a fizikát Jodie Foster karaktere a Pánikszobában, biztos nem gondolja olyan jó ötletnek, hogy propán gázzal töltse meg az elzárt szoba felső részét, és begyújtsa azt - a valóságban ugyanis a nevezett gáz nehezebb a levegőnél, így nem maradt volna fenn, Jodie-ék pedig pár pillanat alatt halálra égtek volna. Lássuk be, ez esetben igen hamar véget ért volna a mozi!

Függetlenség napja

Ugye milyen látványos, amikor az Empire State Buildinget felrobbantja az idegen űrhajó? A dologban egyetlen apró szépséghiba van: a filmben sugárutak vezetnek az épülethez - ami a valóságban teljesen máshogy helyezkedik el. Persze itt, Magyarországon ez nem annyira feltűnő, ennek ellenére kb. olyan, mintha a Parlamentet valahol Budán, a hegyekben látnánk. De ha valaki azt mondja, ne panaszkodjunk, hiszen egy olyan filmről van szó, amiben idegenek támadják meg a Földet, és - többek közt - egy öreg permetező száll harcba ellenük, azaz ne várjunk valósághűséget, annak is igazat tudunk adni.

A remény rabjai

Emlékeznek, milyen plakáttal takarta el Andy Dufresne a meneküléséül szolgáló lyukat a cellájában? A One Million Years BC. című Raquel Welch-mozi plakátjával. Egyetlen baj van ezzel: a film 1967-es, azaz bő egy évvel azután jelent meg, hogy Dufresne megszökött a börtönből. Persze a plakátok a hatvanas években is már a filmek előtt jelentek meg - de nem ennyivel.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek