<p>Hiába szigorú a színésznő, Csenge minden gondját megosztja vele.</p>
Elérte a kamaszkort Fésűs Nelly lánya. Csenge alaposan feladta a leckét a színésznőnek, a 14 éves lány már most feszegeti a határokat. Csenge gyönyörű, szép hangú, jól tanul, de már „csajoskodna”. Nelly tudatosan kezel minden szárnypróbálgatást, és úgy fest, a taktikája rendre be is jön.
– Csenge elkezdett kacérkodni a magas sarkúkkal, szeretne csajosan öltözködni és sminkelni. De semmi ilyesmit nem engedek neki. A hétköznapokban még én sem sminkelem magam, csak ha megyek valahova, akkor egy csodaszép tizennégy éves lánynak miért kéne? – érvelt a Borsnak Fésűs Nelly, aki korábban a FEM3 Café stúdiójában azt is elárulta, hogy ő még a Facebookra sem engedi fel a gyermekét.
Nem tagadja, szigorúan fogja Csengét, de csak az ő érdekei miatt.
– Hála istennek az iskolai öltözködés miatt nem kell aggódnom, mert egyházi suliba jár, kötelező a köpeny. Nehéz megtalálni az arany középutat, de sikerül, mert tudom, ha az egyik vonalon szigorú vagyok, a másikon engedni kell. Szinte barátnői a kapcsolatunk, velem beszél meg mindent. Rendszeresen tartunk csajos napokat, amin még az osztálytársai is meglepődnek, mert az ő korosztályában ez nemigen jellemző. Szívesen töltjük együtt a szabadidőnket – árulta el a Borsnak Nelly, aki szerint természetes, hogy a gyermekek próbálják feszegetni a határokat, főleg a kamaszkorban, amikor nem tudják a fiatalok besorolni magukat sehova, mert ekkor már nem gyermekek, de még nem is felnőttek.
Hevesi Kriszta szerint Fésűs Nelly a lehető legjobb döntést hozta meg, amikor megtiltotta kamaszlányának a közösségi oldalak használatát.
– A serdülőkor az önigazolás kereséséről szól, egy végtelenül önbizalomhiányos időszak, ami erős kíváncsisággal vegyül. Sokan éppen ezért örülnek annak is, ha ismeretlenek rájuk írnak, naivan leveleznek velük, és bizony nem ritka az sem, hogy pár hét múlva már meztelen fotók cserélnek gazdát. Sokan dolgoznak álprofillal csak azért, hogy egy megnyerő külsővel csaljanak ki fényképeket – mondta dr. Hevesi Kriszta.
– De a kortársak is veszélyesek, a gyerekek ugyanis igen kegyetlenek tudnak lenni. Amíg korábban az osztályteremben, szünetben csúfolódtak, gúnyolódtak, az internettel egy hatalmas és erős fegyvert kaptak: bárkit és bármikor, szinte bármiért ki lehet cikizni. Nem egy kamasz lett már öngyilkos emiatt – mondta a szakértő.