Forrás: Végh István
Hiába ígérte, hogy „egy óra múlva itt vagyok”, soha nem ért oda a megbeszélt találkozókra Láng Vince. A szemetes fiú II. világháború idején játszódó kalandjait az 1970-es években vitte filmvászonra Wiedermann Károly rendező, aki az esetlen főhős szerepét Harsányi Gáborra osztotta. A színész ugyanis már az első próbafelvételen meggyőzte a direktort, hogy ő a tökéletes Láng Vince. A tévénézők is így érezték, és az Egy óra múlva itt vagyok című sorozat egy csapásra ismertté tette a fiatal színészt.
Az ország különböző pontjain 1971–1974 között 14 részt forgattak, olyan színészóriások közreműködésével, mint Gobbi Hilda, Bessenyei Ferenc, Benkő Gyula, Márkus László vagy Szabó Gyula. A rendező nem akart bóvlit csinálni, ragaszkodott ahhoz, hogy minden jelenet élethű legyen, ezért Harsányinak derekasan állnia kellett kollégája, a jól megtermett Csányi János, alias Katica úr pofonjait. Harsányi azonban túl erősnek érezte az ütéseket, ezért bizalmasan azt kérte a direktortól, szóljon Csányinak, kisebb vehemenciával verje.
– Odament Katica úrhoz, láttam, beszélgetnek, aztán Katica gondterhelten elkezdett fel-alá járkálni. Utóbb kiderült, a rendező azt mondta neki, nem vagyok megelégedve a pofonjával, nem tudom kellőképpen átélni a jelenetet, ezért üssön nagyobbat. Katica ütött, én pedig a kórházban tértem magamhoz – sztorizott a színész, akinek azonnal monokli csúfította el az egyik szemét. A kék-zöld foltok viszont nem voltak a forgatókönyvben, ezért a kórházi kitérő után újra kellett venni a jelenetet. – Ha azt mondom, féltem, ugye elhiszi nekem?
A hetvenegy éves művésztől azt is megtudtuk, hogy Láng Vince balszerencséje rá is átragadt. A pontosságra kényes Harsányi, amióta eljátszotta a szerepet, hadilábon áll az idővel.
– Ha azt mondom, sietek vagy egy óra múlva itt vagyok, valahogy úgy hozza az élet, hogy egyáltalán nem érek oda a találkozóra. Ezért nőtlen koromban mindig mondtam a lányoknak, csak azt ne kérjék, hogy siessek – nevetett Harsányi.
Harsányi Gábor rengeteget dolgozik, van egy saját kommunikációs és színi stúdiója, színdarabokat ír, és több darabban is játszik. Most épp az Édes alkony című darabra készül, amelynek ő írta a szövegkönyvét. A mű két idősebb úr kapcsolatáról szól, és a Pódium Színházban láthatják a nézők. Ha pedig nem dolgozik, akkor a színész legszívesebben a feleségével és három gyermekével tölti az idejét.