<p>Két magyar híresség is politikai karrierbe akar kezdeni: Dopeman a Józsefvárosban, Havas Henrik Kisoroszin lenne önkormányzati képviselő. Itthon és külföldön is számtalan celeb állt már politikusnak.</p>
A magyar műsorvezetők közül eddig egyedül Pálffy István, a Magyar Rádió, az MTV, illetve a TV2 egykori arca használta ki ismertségét, hogy betörjön a politikába. 2008-ban egy Gyurcsány Ferenc működése elleni jegyzetet olvasott fel a közrádióban, és nem sokkal később elhagyta a köztelevíziót is.
2010-ben a KDNP listáján jutott be az Országgyűlésbe. Sok ellenzéki képviselő vádolta azzal, hogy ittasan jár az ülésekre, de ezt mindvégig tagadta. 2014-ben már nem indították képviselőnek, viszont egy évre rá megkapta az írországi nagyköveti posztot.
Sok sztár azért lép politikai pályára, hogy halványuló népszerűségét megújítsa. Halász Gábor esetében ez nem így történt. Az RTL-es Barátok közt meleg Hoffer Misijét alakító színész 2002-ben kiszállt a sorozatból. Néhány év műsorvezetés után kommunikációs tanácsadó lett a MÁV-nál, 2006-ban pedig az alig kétszáz lelkes zalai falu, Kiskutas polgármesterévé választották, ahol rokonai is éltek.
A mai napig népszerű a faluban, kétszer újraválasztották, bár egy kisebb botránya is volt: csalás miatt elítélték, mivel nyelvvizsga hiányában jogosulatlanul vett fel fizetést egy művelődési központ vezetéséért. Tavaly agyvérzést kapott, ideiglenesen le is bénult, de sikeresen felépült.
Az első, 2002-ben sugárzott ValóVilág nyerteseként vonult be a tévétörténelembe a hallgatag Mészáros Szabolcs, azaz VV Szabolcs. Már valóságshow-s szereplése előtt aktív MSZP-s volt, tagokat toborzott, kampányolt, szórólapozott. 2004-ben a párt zuglói elnökségi tagjává választották, ám politikai karrierje nem tartott sokáig. Átképezte magát, és előbb magánnyomozó, majd a belvárosi rendőrkapitányság nyomozója lett. Ő is botrányba keveredett: egy rajtakapott autótolvajt úgy tepert a földre, hogy a gyanúsított feje súlyosan megsérült.
Irodalmi és színészóriásaink közül is sokan próbálták ki magukat a politikában. Jókai Mór 1861 és 96 között kisebb megszakításokkal folyamatosan országgyűlési képviselő volt, de Mikszáth Kálmán és a nagy mesemondó, Benedek Elek is koptatta a parlamenti padokat.
Kállai Ferenc viszont egyáltalán nem akart politikus lenni, mégis az lett. A színész 1985-ben a Szovjetunióból tért haza egy vendégjátékról, amikor az ajtóban a felesége nekiszegezte a kérdést:
– Miért nem mondtad, hogy képviselő akarsz lenni?
– Mit mondtam volna, hiszen nem is tudok róla – reagált Kállai. Állítólag elfelejtettek neki szólni, hogy – bár nem volt párttag – az MSZMP a kulturális bizottság élére akarja, mint hozzáértő embert. Kállai elvállalta a képviselőséget, mert a művészek helyzetén akart javítani. A rendszerváltáskor, 1989-ben azonban nem kívánt tovább politizálni. Színészbarátjának viszont ekkor jött meg a kedve (újra) a közélethez. Darvas Iván 1990 és 1994 között az SZDSZ színeiben ült az országgyűlésben. Nagyon rövid politikai karrier jutott Eperjes Károly színésznek: 1994-ben a Fidesz listáján jutott be a parlamentbe, de egy hónap múlva lemondott. Viszont a párt lelkes támogatója a mai napig.
Két híres politikust is adott az Egyesült Államoknak a hollywoodi filmbirodalom, bár az okok ellentétesek. Ronald Reagan színészként sosem emelkedett a sztárok közé, általában mellékszerepei voltak, de az ötvenes évektől már annyira mellőzött lett, hogy inkább a politikát választotta. 1967 és 1975 között Kalifornia kormányzója, 1981–89-ig az USA elnöke is volt.
Reagannel szemben az osztrák származású Arnold Schwarzenegger azért váltott, mert már mindent elért, amit csak akart: többszörös testépítő-világbajnokból multimilliomos filmsztár lett. 2003-ban őt is Kalifornia kormányzójává választották. Bár nagyon akarta, az amerikai elnökségért végül csak azért nem indulhatott, mert Ausztriában született.