<p>A Jean-Paul Belmondo alakításával elhíresült Kellemes húsvéti ünnepeket! című film színpadi változatában most Szabó Győző kapta a főszerepet. A komédia kapcsán beszélt hűtlenségről, őszinteségről. </p>
Forrás: Bánkúti Sándor
A Játékszín mutatja be májusban az egyik legviccesebb húsvéti történetet, amiben a szoknyapecér sármőr férj szerepét kapta. Velejéig Casanova lesz.
Arcul csapott ez a jól karbantartott középkorú férfi szerep! Igen, én leszek, aki hazaviszi a fiatal kislányt.
Honnan fog meríteni?
(Nevet) Félretéve a viccet, hál istennek ilyen helyzetbe még soha nem kerültem. Nem mondom, hogy annak idején én nem rosszalkodtam, ahogy mindannyian, de ilyen szituációba még nem keveredtem.
Nem? Az jó!
Konkrétan az inflagranti kimaradt az életemből, és nem is hiányzik. Persze, mindenki csinál hülyeségeket, nem mondanám magam szent embernek. Volt idő, mikor ez a hűségdolog nálam sem volt kőbe vésve.
Megéri félrelépni?
Talán nem véletlenül kerül ilyen helyzetbe egy kapcsolat. Az én életemben egy ilyen kvázi lebukás inkább a hozadéka volt, ami aztán megerősítette a kapcsolatot. Nem minden esetben szakítja szét vagy teszi tönkre az ember életét, előfordul, hogy inkább rádöbbent dolgokra.
Jobban oda kell figyelni a másikra?
Igen. Egyébként nem éri meg félrelépni.
Előfordult, hogy Önt csalták meg?
Volt, de nem különösebben érintett meg. Valószínűleg azért, mert akkor az én számlámra is legalább ennyi dolog volt terhelhető. Én azt gondolom, hogy a nők sokkal őszintébbek, nyitottabbak, sokkal jobban beleállnak dolgokba, mint a férfiak. Az őszinteség nagy erény. Amikor egy ilyen pillanatban valaki elmondja, hogy mit tett, azt értékelni kell. Hiszen micsoda meccseket játszik le magában a másik ahhoz, hogy ki merje mondani az igazságot.
Ön hogy áll az őszinteséggel?
Nagyon szeretem. Ezért is gyűjtök őszinte embereket magam köré. Persze vannak helyzetek, és most nem nőügyekről beszélek, amikor az ember jobbnak lát nem elmondani valamit. De ezt nem minősítem hazugságnak. Az őszinteség jó dolog, megkönnyíti az ember életét. Az egyik mottóm Mark Twaintől pont erről szól: „Ha az igazat mondod, nem kell emlékezned semmire.”
A mi kis falunk sorozatból többen is játszanak ebben a darabban. Ez véletlen?
Kerekes Józsi, Bata Éva és én. Biztosan nem véletlen, hiszen a sorozatot is Kapitány Iván rendezte. Velem azon kívül is sokat dolgozott.
Mennyire szerette A mi kis falunkat?
Nagyon! Mindenki szerette, ez látszik is a kész műn. Ritkán adatik meg ilyen hosszan benne lenni egy sorozatban, egy ilyen jó csapattal együtt dolgozni. Végigröhögjük, jó a hangulat, mint egy tábor. Örültünk, amikor megtudtuk, hogy lesz folytatás. Az is boldogság, hogy a biciklis magánszámomat eddig több mint egymillió-háromszáz- ezer ember látta, töltötte le.
Szakmailag a topon, de mi a helyzet a magánéletével?
Minden rendben, teljesen jól vagyok.