Szerelmével készül élete első színházi főszerepére Weisz Fanni. A darab igazán különleges, hiszen róluk, az életükről, a szerelmükről szól.
Forrás: Kecskeméti Zoltán
A darabból kiderül, hogy Fanni, aki nem hall és Péter, aki viszont igen, hogyan találkoztak először, milyen volt az első randevú, a bemutatkozás a családnak, barátoknak. A Szavak című egyfelvonásos darab nem egy hétköznapi szerelem története.
– Szeretjük egymást, együtt élünk már negyedik éve – magyarázta Fanni jeltolmács segítségével. – A szerelmünkről szól, az esélyegyenlőségről, hogy hogyan érti meg egymást a halló és a siket. Működik ez vagy sem? Érdekes a kommunikáció a halló és a siket között.
Fanni jelel, de néha egy picit azért hallani a hangját. Szép, mint ő, mégsem használja.
– Nem szeretem a hangomat használni, mert nem érzem magam biztonságban. Kiskorom óta jelelek, nekem ez az anyanyelvem, a biztonsági zónám és az, ha mellettem van a tolmács. Így könnyen megy a kommunikáció – érvel Fanni, aki régebben átesett egy olyan műtéten, aminek hatására könnyebben menne a beszéd.
– Ez az implantátum segít nekem hallani, de nem használom a készüléket. Ha lesz közös gyermekünk, akkor majd igen, mert szeretném hallani a gyermekem hangját, kommunikálni vele. A barátaim között, ahol ismernek, meg merek szólalni. Ők nem idegenek, elfogadják a hangomat, megszokták. Nincs bennem más félelem, csak a beszédtől. A darabban is lesz hangom, egy pici szöveg. Lesz mikrofon, mégis félek. Ez a legijesztőbb ebben a történetben. Ki tudom jól mondani? Elcsuklik a hangom? Június 9-én a premieren meghallják a Játékszínben.
Fanni legyőzi a rettegést, mert neki fontos, hogy elfogadják az emberek. Hogy a hallók ne ijedjenek meg, hogy jaj, itt egy siket, lépjünk hátra.
– Legyünk nyitottak, és fogadjuk el egymást. Az életemben nagyon fontos az esélyegyenlőség. De ez most nem csak rólam szól.