Tömegek fogtak össze azért, hogy továbbra is működhessen az a falumúzeum, amelyet a tragikusan hirtelen elhunyt színész alapított az édesanyja szülőházában.
A barátok tíz év után sem feledkeztek meg Kaszás Attiláról, aki tragikus hirtelenséggel távozott. A művész 2007 tavaszán a Nemzeti Színházban lett rosszul, agyvérzést kapott. Hiába jött az orvosi segítség, és hiába végeztek rajta műtétet, Attila 48 éves korában örökre lehunyta a szemét.
A tíz esztendővel ezelőtti tragédia a mai napig megérint minden színház- és filmszerető embert.
A Jászai Mari-díjas színész 2002-ben létrehozott egy falumúzeumot Zsigárdon, az édesanyja szülőházában, a házat a településnek ajándékozva. Ebben a házban a mai napig látható egy állandó kiállítás fotókból, színházi kellékekből és jelmezekből. A múzeum fenntartása közösségi erőből történik, ezért is volt fontos, hogy Kaszás halálának tizedik évfordulójára a színész barátai június 23-án egy emlékestet szerveztek. Fellépett – többek között – Keresztes Ildikó, Nagy-Kálózy Eszter, Rudolf Péter, Kálloy-Molnár Péter, Ákos, Boros Misi, Szarka Gyula és Szarka Tamás. Összesen 24 művész vállalta, hogy részt vesz a szabadtéri emléknapon.
– Az est Attila emlékére és tiszteletére szerveződött, de a belépőjegyekből származó bevételt a Kaszás Attila-emlékház állagának és értékének megóvására ajánlottuk fel – mondta barátja, Kiss László, az est egyik szervezője, aki annak a Pro Traditione Zsigárd polgári társulásnak a vezetője, amelyet még a színésszel közösen alapítottak.
– Attila a barátom volt, pályatársam, egy kiemelkedő tehetségű színész. Boldogsággal töltött el, hogy a Vígszínház fiataljai, akiknek nem volt már lehetőségük Attilát személyesen ismerni, elsőre, boldogan mondtak igent a felkérésünkre, és vettek részt a megemlékezésen – meséli Rudolf Péter, Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész.
Az emlékest csak az egyik állomása a Kaszás Attila-emlékévnek, hiszen novemberben jelenik meg egy könyv a színész életéről, munkásságáról halálának tizedik évfordulója alkalmából.