<p>– Gyere hozzám! – suttogta éjszakánként hátborzongató hangon egy idős nő szelleme Vajna Tímea Los Angeles-i házában. A modell hanyatt-homlok menekült a macskáival együtt.</p>
Forrás: Vaskó Tamás
Ha eddig nem hitt a szellemvilág létezésében, most már biztosan hisz Vajna Tímea. A modell azért utazott az Egyesült Államokba, hogy angol nyelvet és színészmesterséget tanuljon, miközben az amerikai állampolgárságra várakozik, de egy váratlan tapasztalattal is gazdagodott.
A híres házaspár nem sokat árult el Timi tengerentúli életkörülményeiről, de el lehet képzelni, hogy Los Angelesben nem egy dohos padlásszobában kellett meghúznia magát a filmmogul feleségének… A Vajna házaspár akár ki is bérelhetett volna egy házat, mégis más megoldást talált: Andy egyik közeli barátjának a villájában szállásolták el a fiatalasszonyt. Timit szívesen látták, mégsem maradt sokáig. Hirtelen költözésének megdöbbentő okáról maga mesélt a Borsnak.
– Egy nagyon pici, másfél szobás lakásban lakom most, a két cicával. Udvara nincs, és az erkélye is nagyon kicsi, de jól érzem itt magam. Jobban, mint abban a házban… Ott már az első napokban rettenetesen féltem – meséli Tímea. – Nem ismertem senkit, nem tudtam senkivel beszélni, és ami a legrosszabb, hogy rettenetesen rossz energiái voltak annak a háznak. Ráadásul minden áldott éjszaka hallottam hangokat. Come to me! vagyis Gyere ide! – ezt ismételgette nekem egy idős női hang… Ami a legdurvább, hogy nemcsak én, hanem a macskák is hallották, összerezzentek, és szemmel láthatóan rettegtek. Csak néhány éjszakát bírtam ki, aztán közöltem Andyvel, hogy egy percig sem maradok ott tovább. Életemben nem féltem még ennyire! – magyarázza Timi, aki hiába érdeklődött a ház tulajdonosánál arról, hogy kinek a szelleme bolyonghat éjszakánként a folyosókon, nem tudta megmondani.
Évek óta működnek Magyarországon olyan vállalkozások, amelyek szelleműzéssel, házszenteléssel, sőt még ördögűzéssel is foglalkoznak. Létezik olyan cég, amelynek alkalmazottai ki sem jönnek személyesen, ha szellemmel találkozunk mondjuk a konyhában, a „szellemelengedés távolról” technikával takarítják ki a hívatlan vendéget a lakásból. Talán sokaknak meglepő, de ezek a vállalkozások sok munkát kapnak.
Az, hogy a kísértetek ellen magánvállalkozások indítottak harcot, nagyban köszönhető az 1984-es Szellemirtók című amerikai vígjátéknak, amely óriási kasszasiker volt a maga idejében. A filmben és a valóságban azonban egészen másképp történik a szellemirtás. Míg az amerikai moziban egy porszívóra vagy permetezőgépre hasonlító, hátra erősített szerkezettel, habbal fújták le a nyálkás testű szellemeket, addig a való életben mantrák felolvasásától (könyörögnek vagy parancsolnak) és gyertyák meggyújtásától várják a szellemek eltűnését.