Összegyűjtöttük a leghíresebb vöröshajú embereket - heti top 7 összeállításunk következik.
7. Axl Rose (1962-)
A Guns ’n’ Roses tagja eleinte egyházi kórusban énekelt, de nem a törvények betartásáról volt híres kamaszként, így el kellett hagynia szülővárosát. Minden idők 100 legnagyobb énekese és 50 legnagyobb frontembere közt van.
6. Harry herceg (1984-)
Ugyan kevés esélye van rá, hogy valaha is a fejére kerüljön a korona, ő az egyik legközkedveltebb a brit királyi családból. A média árgus szemmel figyeli, épp kivel van kapcsolatban. A maga laza stílusával – amit az udvar nem néz mindig jó szemmel – lopta be magát az emberek, főleg a nők szívébe.
5. Kabos László (1923-2004)
Eredetileg kertésznek tanult a Jászai Mari-díjas „Kis Kabos”. Krauszként anyakönyvezték, művésznevét a legendás Kabos Gyula tiszteletére vette fel. A kabaréjelenetek és magánszámok mellett A veréb is madár, valamint a Hét tonna dollár című kultikus filmben nyújtott emlékezeteset.
4. Kleopárta (i.e. 69-i.e. 30)
Az ókori Egyiptomi Birodalom 3000 évének legismertebb nője, egyben az utolsó fáraója (i. e. 51.–i. e. 30.). Csodálatra méltóan lavírozott a politikában, túlélt egy államcsínyt, és még arra is képes volt, hogy megszilárdítsa hatalmát a trónon. Bár sokan megkérdőjelezik, hogy vörös volt, több műalkotáson vörös fürtökkel ábrázolják, ez pedig történészek szerint perdöntő bizonyíték.
3. Vincent van Gogh (1853-1890)
A holland festőművész a posztimpresszionizmus egyik legnagyobbja. Fiatalon kezdett festeni, és attól kezdve a művészetnek szentelte minden idejét. Összesen kilencszáz képet készített. Élt és alkotott Hágában, Párizsban, és Franciaország több déli városában is megfordult.
2. Marilyn Monroe (1926-1962)
Bizony! A szőke szexszimbólum is vörös volt. Karrierje elején számos alkalommal lencsevégre is kapták vörös hajzuhataggal. Ekkor még Norma Jeanként ismerték az 50-es évek Amerikájának bálványát, aki a 20. század legtöbbet fotózott alakja.
1. Bonaparte Napóleon (1769–1821)
Az I. Napóleonként uralkodó francia császár (1804–1814, 1815) seregei az összes európai országgal háborúztak, így nem csoda, hogy a mai napig a hadvezetés ikonja. Ellenfelei csak úgy hívták: Az emberevő. Állhatatos jellem volt, bukása után száműzték, de visszatért, és száz napra megint megkaparintotta a hatalmat. Végül mégiscsak száműzetésben halt meg Szent Ilona szigetén.