<p>Idén pihenőévet hirdetett, mégsem állt le a munkával a Kossuth-díjas zenész-költő, aki önmagát önkihasználóként jellemzi.</p>
Forrás: Zsolnai Péter
Bátran nevezhetnénk skizofrén helyzetnek azt az állapotot, amiben Ákos a hétköznapjait éli. Míg Arany János verseiből összeállított előadásával járja az országot vagy éppen a határon túli területeket, addig novellákat és verseket ír, új dalokon töri a fejét, és a közelgő születésnapi Ákos 50 MÜPA-koncertjét tervezi. Aztán szusszan egyet, és jöhet a család.
– Minden alkotónak van egy nappali, regulált énje és van egy alkotó énje, ami nem hagyja aludni, és amelyik nagyon nehezen egyeztethető a nappali figurájával – osztotta meg gondolatait a Borssal Ákos a 2016-os dupla Aréna-koncert DVD-jének bemutatóján. – Van négy gyerekem, héttől tizenkilenc évesig. Én nem vagyok egy klasszikus mintaapa. Mondták már nekem, hogy példakép vagyok, de nem tudom, hogy ez igaz-e. Én abban vagyok jó példakép, hogy hogyan kell önkihasználásban élni az életet, napi húsz órát dolgozni, és mindent – néha fontos dolgokat is félretenni.
Bár Ákos mindent megtenne a családjáért, szinte fizikai képtelenség, hogy mindenhol egyaránt jelen legyen.
– Imádom a gyerekeimet, de a munkám gyakran előtérbe helyeződik az életemben. A minap is későn értem haza egy veszprémi Arany-előadásomról, így a legkevesebb, amit tehettem, hogy utána leültem a fiammal matekozni. Mindez azért feszít, mert az ember mindenhol helyt akar állni. Én még mindig szeretném azt elérni, hogy egyetlen dologgal foglalkozzak az életben, de mindig úgy alakul – és ebben én vagyok a hibás –, hogy sok mindennel foglalkozom egyszerre. Ez nem panasz és nem is dicsekvés, pusztán leírás. Ez a helyzet – jelentette ki a Borsnak a Kossuth-díjas előadóművész, Kovács Ákos.