Karinthy Márton már kisdiákként szembesült vele: nem mindig előny egy zseniális író unokájának lenni.
Forrás: mti
Karinthy Frigyes leghíresebb műve tér vissza a nevét viselő színházba. A Tanár úr kérem című zenés darab bemutatója kapcsán a legendás író unokája és az intézmény igazgatója, Karinthy Márton osztotta meg gyerekkori emlékeit a nehéz családi örökségről.
– Nagyon későn kezdtem el olvasni, a nagyapám művével csak az általános iskolában találkoztam. Az egyik magyarórán a tanár a Tanár úr kéremből olvasott fel egy részletet. Hirtelen mindenki odafordult, mert tudták, hogy „Marci nagypapája” írta a könyvet. Később nagyon megszerettem a történetet és meg is rendeztem. Sok évvel később Simon Kornél keresett meg a zenés feldolgozás ötletével – mesélte Karinthy Márton, akinek nagyapja nem sejthette, hogy unokája pont az iskolában szembesül örökségének előnyeivel és hátrányaival is.
– Nem voltam rossz tanuló, de nekem az iskola szükséges rossz volt. Egy emlékezetes felelésem, ami megmutatta számomra: nem feltétlenül előny Karinthynak lenni. A tanár felszólított és közölte, ez neked biztosan könnyű lesz. Erre felcsattant az egyik osztálytársam: A nagyapád zseni volt, de te hülye vagy! Ekkor értettem meg: a nevem nem jelent semmit, a magamét kell hozzáadnom a nagy Karinthy-életműhöz.