A nagy mesélő akár az alaptörvényben is rögzítené, hogy a gyerekeknek joguk van a hozzájuk és a róluk szóló mesékhez.
Forrás: Kecskeméti Zoltán
Csukás István 40 éve írt, a fővárosban még sohasem játszott regényének új színpadi feldolgozását mutatja be a Zichy Szín-Műhely. Az Utazás a szempillám mögött című zenés mesejáték budapesti ősbemutatója május 10-én lesz a Stefánia Palota Honvéd Kulturális Központban.
– A gyerekközönség hálásabb és érzékenyebb, mint a felnőtt, bár sokkal nagyobbat lehet bukni is, hiszen a gyerek kiköpi azt, amit nem szeret. A gyerekeknek ugyanúgy kell írni, mint a felnőtteknek, csak egy kicsit jobban – mondta a Nemzet Művésze címmel kitüntetett Kossuth-díjas költő, író.
A művészeti koncepciójáért 2017-ben Magyar Termék Nagydíjjal kitüntetett Zichy Szín-Műhely a magyar gyermekirodalom népszerűsítését tűzte ki célul, ezért is viszik színpadraa zenés mesejátékot.
Az író szerint egyébként akár az alaptörvényben is rögzíthetnénk, hogy a gyerekeknek joguk van a hozzájuk és a róluk szóló mesékhez. Karaktereit, mesefiguráit Csukás István a valós életből merítette, Bagaméri például, a híres fagylaltos valóban létezett, Kisújszálláson dolgozott, ahol az író született.
Dolmány Attila rendező azt tette hozzá Csukás István szavaihoz, hogy azért is választotta ezt a réginek tűnő, de a mai napig aktuális mesét újra, mert szeretné megmutatni a mese örök, halhatatlan erejét.