Celeb

Két év kezelés vár Caramel kislányára

Bors

Létrehozva: 2018.04.19.

<p>Az énekes feleségéről már az XS-es nadrágja is leesik, de kitartóan harcol, és egy pillanatra sem mozdul beteg kislányuk mellől.</p>

Két év kezelés vár Caramel kislányára

Forrás: Vadnai Szabolcs

Élete legnehezebb időszakát éli Molnár Ferenc Caramel és felesége Szilágyi Szilvia, akik hét elején lesújtó hírt kaptak: három és fél éves kislányuknál, Szofinál ugyanis leukémiát diagnosztizáltak. A sztárpár másnap, közösségi oldalán tudatta a betegséget a nyilvánossággal.

A család képviselője a Blikknek azt mesélte, hogy egy hosszas, lázas betegség miatt vitték Szofit orvoshoz, és a vérvétel eredményeiből derült ki, hogy a pici leukémiás. Caramel és Szilvi mindent megtesz, hogy kislányuk mielőbb meggyógyuljon, nem is halogatták az első lépést, megkezdődött a pici kezelése.

– Kevesen tudják, de a gyermekkori leukémia nagyon jó arányban gyógyítható. Teljesen, minden későbbi következmény nélkül. Nem vagyunk egyedül, számtalan pozitív példa ad erőt. Reméljük, a mi példánk is erőt ad majd másoknak – írta közleményében az énekes, aki feleségével együtt mindent alárendel kislányuk gyógyulásának. 

Szerda reggel máris a gyermekkórházban kezdtek Szofival, ahonnan az édesanya egy képet posztolt, kérve mindenkit, hogy velük együtt szorítsanak Szofiért, aki első beavatkozása során egy portot kapott. A katéter a kulcscsontnál egy vénába, majd a szívhez vezet, amit kemoterápiánál vagy transzfúziónál alkalmaznak.

A család képviselője azt is elmondta, hogy Szofi esélyei kiválóak a gyógyulásra, de embert próbáló időszak elé néz, szüleivel együtt. Caramel feleségén már most látszik, hogy mennyire megviselik a történtek, Insta-sztorijában egy képet is posztolt a kórház mosdójából, ahol jól látszik, pár nap alatt mennyit fogyott. 

Három csoport van

A leukémia az egyik leggyakoribb gyermekkorban jelentkező daganatos betegség, amely elsősorban a 2 és 6 év közötti gyermekeket érinti. Dr. Szegedi István hematológus, onkológus szakorvostól megtudtuk, hogy a betegek három rizikócsoportba sorolhatóak:

Standard rizikócsoport

Ebbe a csoportba tartozó gyermekek szervezete reagál legjobban a kezelésekre. 95–98%-uk a kezelés végére teljesen meggyógyul.

Közepes rizikócsoport

Itt 75–80% a gyógyulási arány.

Magas rizikócsoport

A betegek 60%-a gyógyul ki a leukémiából. 40%-uknál újabb kétéves gyógykezelés, vagy csontvelő-átültetés következik.

A gyermekkori leukémia nagyon jó arányban gyógyítható, főleg 1–6 év között, a kicsik szervezete ugyanis nagyon gyorsan regenerálódik – tudtuk meg a Remény a Leukémiás Gyerme­kekért Alapítvány kuratóriumi tagjától, dr. Szegedi István hematológus, onkológustól, aki a hasonló megbetegedésnél alkalmazott terápiáról beszélt általánosságban. 

– Az első fél évben intenzív terápia vár a betegre, hat kemoterápiás kezelést kap, kéthetes szünetekkel. Ez alatt közösségbe sem javasolt vinni. A következő másfél évben úgynevezett fenntartó kezelést, szájon át való gyógyszerezést kap a gyermek. Két év után, a záró csontvelő vizsgálat eredményei alapján mondhatjuk, hogy gyógyult a beteg – mondta a Borsnak a szakember.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek