A luxusfeleség hétvégén a férjével Kazahsztánban fáradozott a hópárducok megmentésén, szeptemberben pedig Albert herceg oldalán segíthet a bolygónkon.
Forrás: Instagram
A Feleségek luxuskivitelben egyik szereplője, Csősz Boglárka a hétvégén egy kazahsztáni hotelből jelentkezett be, ahol az ország hópárducainak megmentését támogatta. Az illusztris vendégseregben felbukkant a magyar felmenőkkel rendelkező, Oscar-díjas amerikai színész és producer, Adrien Brody is, a Bors pedig megkérte Bogit, mesélje el, mi dolga volt az eseményen.
– Nurali Alijev, Kazahsztán államfőjének unokája indította ezt a kezdeményezést, mert szeretnékmegmenteni az országban megmaradt száz hópárducot. Létrehoznának egy központot, ahol az állatállományt tudják majd javítani, és ahonnan idővel visszavezethetik a hópárducokat saját, természetes környezetükbe – magyarázza Bogi, és mivel üzletember férje, Burak Talu Kazahsztánban is remek kapcsolatokat ápol, ezért az ő megjelenésükre is számítottak.
Bogiék mellett Adrien Brody Leonardo DiCaprio környezetvédő alapítványának arcaként jelent meg az eseményen, de rajta kívül ott volt még Johann Ernst Nilson, svéd felfedező is, aki évekkel ezelőtt kajakkal evezett át Európán keresztül egészen Afrikáig. De a projekthez csatlakoztak szupermodellek is, például az orosz Natasha Poly. Luxus Bogi szerint Adrien Brody mentes volt mindenféle sztárallűrtől, és egész este együtt buliztak.
– Azt láttam rajta, hogy kicsit elfordult a filmes világtól, és inkább már festőművészként tekint magára. A hópárduc alapítványnak is egy festményét hozta, amit elárvereztek. Egyébként tervezünk a férjemmel egy búvárkodós utat a Galápagos-szigetekre, és Adrien jelezte, hogy szívesen csatlakozna hozzánk. Órákon keresztül beszélgettünk, sokat mesélt az édesanyjáról, Sylvia Plachyról, aki világhírű magyar-amerikai fotós, és volt is kiállítása Budapesten. De nem csak ezért fontos számára Magyarország, amúgy is sokszor van itt – meséli Bogi, akinek ősszel újabb elegáns eseményen lesz jelenése, miután meghívást kapott Albert herceg alapítványának szeptemberi támogatói estjére is.
Az az alapítvány a klímaváltozásra és megújuló energiák fejlesztésére, az állat- és növényvilág sokféleségének fenntartására, valamint a vízgazdálkodásra koncentrál, vagyis nem lehet azt mondani, hogy Bogi számára ne lenne fontos az őt körülvevő világ.
A hópárducokat a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) a veszélyeztetett fajok közé sorolja, és a becslések szerint csupán 3500-7000 kifejlett példány él még belőlük Afganisztán, Kína, India, Kazahsztán, Mongólia, Pakisztán, Oroszország, Tádzsikisztán és Üzbegisztán területén.