Franck Dubosc legújabb filmje, a Szerelembe gurulva könnyed romantikus köntösbe bújtatva mutat be egy komolyabb témát, az egészséges és mozgássérült emberek kapcsolatát. A film premierjén Veres Amarilla, paralimpiai bronzérmes kerekesszékes vívó is jelen volt, aki saját életében közvetlenül éli meg a film által bemutatott parasportoló mindennapjait. Sportolóként optimistán látja a helyzetet:
– A sportban intézményesen van egy kis megkülönböztetés, de ez eltűnni látszik, ami nagyon pozitív dolog, jó úton haladunk – mondta a Borsnak Amarilla, aki a családjának köszönheti azt, hogy kényelmetlenségek nélkül élheti mindennapjait. Elmondta, hogy apróbb trükköket is alkalmaz, amiknek köszönhetően sokan észre sem veszik, hogy mozgássérült, például ráfekteti a haját az ominózus, nehezebben mozgó karjára.
– Én az édesanyámnak köszönhetem, hogy most egy laikus első ránézésre észre sem veszi a sérülésem. Úgy születtem meg, hogy a bal kezem bénán lógott, és nem mozdult. Először kikötötték a kezemet, mintha el lenne törve a kulcscsontom, aztán édesanyám orvososról orvosra és neurológusokhoz járt, aminek köszönhetően megszületett a diagnózis. Ezek után kezdtek el kezelni, az ideget visszaépíteni, gyógytornáztatni, hogy ne sorvadjanak el az izmaim. Ez küzdelmes időszak volt az egész családnak, de szerintem örököltem az ő kitartásukat. Ez mutatkozik meg abban, hogy sportolok. A mai napig aktívan gyógytornázom és kezelésekre járok, hogy szinten tartsak. Ha nem foglalkoznék a fizikumommal, akkor visszaromlana az eredeti állapotába. Ezzel folyamatosan, minden nap dolgoznom kell. Számomra nem létezik lehetetlen, amikor egy ajtó bezárul előttem, nem nyugszom addig, ameddig nem találok egy másikat – magyarázta.
A Franck Dubosc rendezésében és főszereplésével készült film női főszereplője, az Alexandra Lamy által alakított Florence, aki mozgássérült létére aktívan sportol, de hangszeren is játszik. Teljes értékű, boldog életet él, és eközben a nehézségek ellenére a humorát is sikerült megtartania.
– Mindig nagyon örülök, amikor egy ilyen témájú film kerül vetítésre, hiszen így egyre több ember kezd el gondolkodni az egészséges és mozgássérült emberek kapcsolatának kérdésén, ezzel segíti a társadalmi érzékenység fejlődését. A bájos szerelmi történet gondolkodásra is késztet, és ez a legfontosabb. Hogy mindannyian elgondolkodjunk egy pillanatra, hogyan mennek a mindennapok, hogy mennyi küzdés van egy parasportoló sikerei mögött. Számomra az volt a legkedvesebb, hogy bemutatja, a mozgássérültek ugyanúgy szerelembe esnek, csalódnak és élvezik az életet, mint bármelyik másik ember.