Celeb

Szívritmuszavar miatt figyelik meg Várkonyi Andreát

kbv

Létrehozva: 2018.07.03.

Orvos édesapjától kért segítséget a bajban Várkonyi Andrea műsorvezető, jelenleg is folyik a kivizsgálása.

Szívritmuszavar miatt figyelik meg Várkonyi Andreát

Forrás: Kecskeméti Zoltán

Negyvenhárom éves, rendszeresen sportol és egészségesen étkezik, nemrég leállamvizsgázott, műsoraiban mindig talpraesett és tettre kész, nem utolsósorban pedig orvos. Látszólag a világ egyik legegészségesebb nője Várkonyi Andrea, akit, ha el is kap egy kis influenza, rögtön tudja rá a gyógymódot. Ám a Fem3 Café tegnap reggeli adásából kiderült: a műsorvezető hónapok óta egy igen súlyos problémával küzd, és még csak azt sem sikerült kideríteni, mi okozza a kellemetlen tüneteket. Andinak szívritmuszavara van, amit a műsorban mesélt el annak kapcsán, hogy egyik vendégével az időjárás-változás okozta testi tünetekről beszélgettek, valamint egy apró magyar találmányról, amely folyamatosan képes mérni a beteg pulzusát.

– Nekem ez tetszik, mert én folyamatosan egy pulzoximéterrel a táskámban járok, de ez még annál is kisebb. Nekem most már hónapok óta van egy nagyon zavaró szívritmuszavarom, raktak már rám EKG-t is – mesélte a műsorban Andrea, hozzátéve: kivizsgálás alatt áll. A pulzoximéter egyébként a pulzusszámot és a vér oxigéntelítettségét mérő mű­szer. Természetesen egy szívritmuszavar még nem jelent vég­zetes problémát, ám az, hogy Andi orvosként ennyire megijedt tőle, semmiképpen nem jelent jót. A műsorvezető a stúdióból azonnal a betegeihez, a pszichológiai szakrendelésére rohant, így őt nem, de párját, Bochkor Gábort meg tudtuk kérdezni a hónapok óta tartó aggasztó tünetekről.

– Tény, hogy Andi pár hónapja már érzi ezeket a tüneteket. De szerencsére az apukája kitűnő belgyógyász, és a háziorvosunk is segít, együtt figyelik az állapotát. Igazából nem tudjuk pontosan mihez kötni a tünetek jelentkezését, ezért is fontos, hogy megtudjuk, mi a valódi oka. Természetesen aggódom Andiért, de tudom, hogy a legjobb kezekben van. És azért ez a hétköznapjainkban nem olyan jelentős téma – mondta lapunknak Bochkor.

Hormonális baj is okozhatja

A legtöbben éreznek olykor szabálytalan szívverést, például ha a szív egy ütést kihagy vagy összevissza ver. Ezek nem mindegyike jelent problémát, a baj akkor van, ha gyakran vagy folyamatosan fennállnak a tünetek. – Szívritmuszavarról alapvetően akkor beszélünk, ha a szívdobogást koordináló elektromos tevékenység nem megfelelő – mondta el a lapunk által megkérdezett szakértő. – A betegség lehet veleszületett is, ami sokszor csak felnőttkorban derül ki, és szerzett is, például koszorúér-betegség vagy szívvérellátási zavar miatt. Sőt nem szív eredetű ritmuszavar is felléphet például nagyfokú kálium- és magnéziumveszteségkor, hormonális problémák, azaz pajzsmirigybetegség fenállásakor, vérszegénységkor vagy ionháztartási problémákkor. Ez utóbbi esetekben a szívritmus­zavar egy más betegség tünete is lehet.
Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek