Bár még alig néhány rész ment le a német X Factor vadonatúj évadából, a műsor készítői annyira elégedett a magyar műsorvezetővel, hogy a következő évadokban is számítanak rá. Istenes Bencét a német tévézésről kérdeztük.
– Már több adást is láthattak az X Factorból a német nézők, de mikor láthatják először élőben is?
– Élőben először október 5-én láthatnak majd a nézők.
– Visszanézte magát? Hogy értékeli saját teljesítményét?
– Nekem előre elküldik az adásokat, úgyhogy láttam már az első hármat. A válogató adásokban a műsorvezetők csak ritkán bukkannak fel, inkább a versenyzőkön és a mentorokon van a hangsúly. Egyelőre elégedett vagyok a teljesítményemmel, de az élő show kicsit nagyobb kihívás lesz majd.
– Bár kiválóan beszél németül, de azért mégsem lehetett könnyű ugyanúgy hozni azt a svungot a műsorvezetés közben, amit itthon már megszokhattunk.
– Kicsit visszafogottabb voltam, minden új volt, és még nem tudtam olyan magabiztosan poénkodni mint itthon, ahol már mindenki tudja, mit mondok komolyan és mit nem.
– Mennyire izgult? Volt bármiféle lámpaláza?
– Volt bennem egy egészséges drukk, mert életem első német műsorát vezettem. De jól éreztem magam nagyon, mert kezdettől fogva bíztak bennem, szabad kezet kaptam, és ez magabiztossá tett.
– Miben más a német X Factor, mint a hazai? Nagyon mások a körülmények, mint itthon?
– Nincs mentorház, és csak három élő show van. Emellett csak jó és nagyon jó énekesek tűnnek fel a műsorban, az itthon megszokott vicces jelentkezőket sajnos nem mutatják, pedig én azt nagyon bírom. Kicsit újra van gondolva az egész formátum, jobban beengedi a nézőt a kulisszák mögé, több a werkjelenet, mint itthon. Természetesen mások a körülmények, hiszen sokkal nagyobb költségvetéssel dolgoznak, mert tízszer nagyobb piacra készül a műsor. Viszont ahhoz képest, hogy mennyivel kevesebb büdzséből készül az itthoni X-Faktor, a minőségen ez nem látszik meg. Emellett a német precizitás a műsorkészítésben is megjelenik, például nagyon odafigyelnek, hogy pontosan tartsák az időbeosztásokat. Azt is érdekes volt látni, hogy kint óriási tisztelet övezi a hírességeket, minden támogatást megadnak nekik, hogy valóban csak a munkájukra kelljen koncentrálniuk.
– Milyen új élményekkel gazdagodott odakinn?
– Az X Factor formátumot már ismerem, így a környezet és a nyelv számított egyelőre újdonságnak.
– Sok lemondással jár, hogy kint is, illetve itthon is vannak párhuzamosan tévés feladatai?
– Rengeteg lemondással jár a mostani időszak, ahogyan az elmúlt másfél év is, de ha az embernek céljai vannak, ez a velejárója. Amióta apa vagyok, elsődleges szempont, hogy a családomnak stabil anyagi hátteret biztosítsak, és minél több lehetőséget adjak a kezükbe.
– A kinti stáb/zsűri tagjai közül összebarátkozott már valakivel?
– A stábbal többször néztük együtt a foci-vb meccseit, vagy iszogattunk a forgatás után. A műsorvezetőtársammal, Charlotte-tal és a férjével, Sidoval nagyon jó kapcsolat alakult ki, többször vacsoráztunk együtt, Sido még az egykori német válogatott labdarúgó, Lukas Podolski döneresét is megmutatta.
– Thomas Andersszel kapcsolatban mik a benyomásai? Dieter Bohlen a Deutschland sucht den Superstarban elég szigorú ítész volt, Anders is ilyen?
– Sido a legőszintébb és legkeményebb a zsűriben, Thomas Anders eggyel finomabban fogalmaz, ő igazi úriember, és ez minden mozdulatán, megnyilvánulásán látszik.
– Milyen visszajelzéseket kapott az első adás után? Elégedettek voltak? Lehetséges, hogy hosszabb távon is Ben Istenesben gondolkodnak a németek?
– Nagyon jó visszajelzéseket kaptam, a csatorna már jelezte, hogy ha lesznek következő évadok, számítanak rám. Bízom benne, hogy más műsorban is megmutathatom majd magam, mert szeretném azt felépíteni kint is, ami már Magyarországon sikerült.
– Valami vicces sztori történt-e esetleg a kulisszák mögött, ami nem került adásba vagy az X-Factor közösségi oldalaira?
– A német műsor sajátossága, hogy beengedi a nézőt a kulisszák mögé, így minden vicces, spontán történés képernyőre kerül majd.
– Ha választania kell, hogy a hazai vagy a külföldi tévés karrier, melyik mellett döntene?
– Nem választanék a két ország között, mindkét helyen szeretnék dolgozni. Inkább úgy fogalmaznék, hogy a célom az, hogy minél több formátumban kipróbálhassam magam itthon, és Németországban is.