Rádiót és televíziót szerelt egykoron, sőt még egy gimnáziumi együttesben is játszott. Szerelme a zene volt, de szerencsére nem a hangszereket választotta, inkább megalapították az akkor újdonságnak számító Magnósklubot. 1982-től a Poptarisznya című műsor szerkesztője, műsorvezetője volt.
Forrás: Fejér Bálint
Rádiósnak vagy DJ-nek tekinti magát?
Előbb voltam diszkós, aztán lettem rádiós. Az egész úgy kezdődött, hogy Cintulával közösen klubot szerveztünk a magnósoknak, ahol a nyugatról is érkezett lemezeket tudták a klubtagok szalagra rögzíteni. Előfizettünk a Billboard magazinra és a lemezlista alapján rendeltük meg a korongokat. Arra már nem emlékszem, hogy ki dobta be az ötletet, miszerint a lemezeket mutassa be valaki, miközben akár még érdekességeket is mondjon az éppen megszólaló előadókról. Nos, ez a valaki én lettem, szombatonként órákon át pörgettem a lemezeket, és már akkor is beleszóltam a számokba. Ez mára sem változott, pedig sok kritikát kaptam érte.
Mondhatjuk, a Fehérvári úton működött Magyarország első diszkója. Egyáltalán tudták, mit jelent a diszkó kifejezés?
Nem, de egy Angliában dolgozói ismerősöm világosított fel arról, hogy diszkónak hívják azt a műintézményt, ahol egy ember lemezeket játszik le, a vendégek hallgatják és táncolnak is rá. Szerettem csinálni.
Mégis rádiós lett…
Szerencsésnek tartom magam, hiszen ha nincs rádió – Petőfi, Calypso – akkor nincs Poptarisznya, és akkor most a Retro rádióban sem nyomhatnám a régi kedvenceket.
Az a hír járja, hogy „maradi” rádiós, nem használja a számítógépet, a zenéket ma is bakelitlemezekről és CD-ről játssza le.
Be is kellett szerezni a stúdióba a lemezjátszókat és egy keverőt is. Hiába, ha egyszer retró, akkor legyen igazi retrós a buli.
Hány lemeze van? Biztosan lejátszotta már valamennyit legalább egyszer?
Darabszámot nem mondok, de két szobában gyűlnek a lemezek. A hatvanas évek zenéjétől a mai kedvencekig mindent gyűjtök. Sokan aggódnak, hogy elfogynak a dalok, ismételni kell a számokat. Erre csak azt tudom mondani: sok van a polcokon, amit még nem játszottam le.
Honnan szerezte be a korongokat?
Sportolók, pilóták, stewardessek, diplomaták, olyanok, akik annak idején könnyebben utazhattak nyugatra, hozták be a lemezeket. Csak azt kértem tőlük, hogy újdonságokat hozzanak, ezért is érkeztek számolatlanul a kislemezek. Később a CD-fronton is hasonló volt a beszerzési mód. Magam már hosszú ideje, hogy évente elmegyek Bécsbe, megvannak a helyek, ahol mindig találok érdekességet, különlegességet. Sajnos
a tengerentúlon jószerivel már nincs lemezbolt, vért izzadnak a haverjaim Kanadában, hogy feltúrjanak nekem egy-egy ritkaságot.
Meddig lehet valaki rádiós DJ?
A luxemburgi rádióban dolgozott 89 éves korában is egy kolléga…