Parádés szereposztással készített rádiójátékot Kovács Levente és Törcsi Levente. A mű Schwartzer Ferenc professzor, a magyar elmegyógyászat alapítójának élettörténete. A íróknak, akik egyben a rádiójáték rendezői is, olyan elismert színészeket sikerült megnyerniük az Egy elmeorvos vallomása című produkciónak, mint Molnár Piroska, Szilágyi Tibor, vagy Szervét Tibor.
– Izgalmas kihívásnak tekintettük a rádiójáték megírását – mondta Törcsi Levente, aki nem rejtette véka alá, hogy a filmkészítés mellett jó kirándulásnak tekintik a rádiózást. – Ebben a műfajban muszáj másképpen formálni a karaktereket. A filmben – persze a szöveg is nagyon fontos –, de a színészek játéka sok buktatón átsegít a forgatások alkalmával. A rádióban viszont „csak” halljuk a szereplőket, de bízom abban, hogy a kiváló művészeknek köszönhetően mindenki látja a képet is.
Törcsi elárulta, hogy nagy drukkal adta át a forgatókönyvet a szerepekre felkért színészeknek, de hamar megnyugodott, amikor a Kossuth-díjas Szilágyi Tibor felhívta.
– Nem ismertem személyesen, és csak reménykedtem abban, hogy elvállalja a szerepet, az elmeorvos figuráját – mondta az író. – Szerencsére Tibor azzal kezdte a beszélgetést, hogy mikor kezdjük a felvételt.
– Nagyon megfogott a történet, már alig vártam, hogy az orvosprofesszor gúnyájába bújhassak – kezdte Szilágyi Tibor. – A szerzők izgultak, miként sikerül és mennyi idő alatt mondjuk fel a szöveget, de Piroskával (Molnár Piroska Kossuth-díjas, a szerk.) egyszer összeolvastuk a szerepet, és csak annyit mondtunk: Tessék, mehet a felvétel! Két rövid délelőtt alatt végeztünk. Nekünk megadatott annak idején, hogy rengeteget rádiózhattunk, nagyképűség nélkül mondhatom, a vérünkben van – magyarázta fiatalos lendülettel a művész.
– A munka tartja bennem az erőt, fitt vagyok, mert nincs időm a lustálkodásra. Rendezek, játszom szinte egész nyáron, sőt már a következő szezonra is van programom.