Celeb

Máig rejtély, hogy halt meg - meggyilkolták a Rolling Stones gitárosát?

Bors

Létrehozva: 2019.07.04.

<p>Lehet, hogy 50 évvel a tragédia után végre kiderül az igazság?</p>

A mai napig rejtély, mi is történt pontosan 1969. július 3-án, a napon, amikor Brian Jones, a Rolling Stones alapítója és gitárosa meghalt. A hivatalos jelentés szerint baleset okozta a halálát: túl sok drog és alkohol volt a szervezetében, így belefulladt saját birtoka medencéjébe. Barátnője állítása szerint amikor rátaláltak a vízben lebegő zenészre, és kihúzták, még élt, ám amire a mentők kiértek, már csak a gitáros halálát tudták megállapítani. 

Ám egy új dokumentumfilm készítője állítja: biztos benne, hogy Jonest megölték. Terry Rawlings a Brian Jones - The Final Truth: The Murder of a Rolling Stone című film készítése előtt 30 éven keresztül vizsgálta a különböző bizonyítékokat, beszámolókat, és készített interjúkat. “Brian Jonest meggyilkolták, ez kétségtelen, és egy csomó bizonyíték arra utal, hogy ezt eltussolták” - magyarázta.

Veszekedésből lett gyilkosság

Terry Rawlings úgy véli, a gitáros aznap összetűzésbe került építészével, Frank Thorogooddal, aki a vita hevében véletlenül ölhette meg. Az emberölést pedig Jones sofőrjével, Tom Keylockkal tussolták el, aki - mondhatni - tökéletes volt erre a feladatra katonai múltja és a rendőrség felsőbb köreiben lévő rokonának köszönhetően.

A rejtélyes haláleset estéjén egyébként a hivatalos verzió szerint mindössze három másik ember (Thorogood, Jones barátnője, Anna Wohlin, valamint Janet Lawson) volt jelen - egyes források azonban legalább hat emberről számolnak be. Ez ugyancsak azt erősíti meg, hogy valami más is történhetett, mint ami a hivatalos jelentésekbe belekerült.

Tom Keylock egyébként hosszú évtizedeken keresztül tagadta, hogy jelen lett volna, illetve bármi köze lett volna a történtekhez, 2009-ben, nem sokkal a halála előtt azonban úgy nyilatkozott: “Persze, hogy ott voltam. Hol lettem volna? Volt egy munkám, amit meg kellett tennem.”

Évtizedes kérdőjelek

Már Jones halálát követően is voltak kérdőjelek, ennek ellenére a hatóságok balesetnek minősítették a halálesetet. 1993-ban már előkerült Thorogood neve, majd 2009-ben egy másik újságíró, Scott Jones nyomozásait követően a sussexi rendőrségnél felmerült, hogy újranyitják a nyomozást - ám a dologból végül mégsem lett semmi. Talán a gitáros halálának ötvenedik évfordulójára készült dokumentumfilm most változást hoz?

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek