Lánya állítja: Szenes Iván egykori dolgozószobájának csodálatos ereje van. A legenda szerint ugyanis aki átlépte a küszöbét, az garantáltan sikerre volt ítélve.
Több mint tízezren voltak kíváncsiak a Szenes Iván emlékére rendezett koncertre, amelyen többek között Korda György, Balázs Klári, Zalatnay Cini, Bodrogi Gyula és Nyári Károly is fellépett.
A kilenc éve elhunyt, eMeRTon-díjas író, dalszövegíró, dramaturg, zeneszerző máig hazánk legtöbbet játszott szerzője, akinek megannyi művészlegenda köszönheti a karrierjét. Lánya, Szenes Andrea szerint sokak pályafutása híres édesapja dolgozószobájából indult. Aki ugyanis belépett oda, sikeres lett.
– Hofi Géza, Karády Katalin, Máté Péter, Szécsi Pál, Cserháti Zsuzsa, Törőcsik Mari, Koós János. Csupán néhány név a sok közül, akiknek karrierje édesapám szobájában kezdődött. Mindig is éreztük, tudtuk, hogy valamiféle mágikus erő lengi körül az irodáját, ami idővel be is bizonyosodott. Koós János egyik dalát, a Kislány a zongoránál című slágert például én ihlettem, és édesapám mindig azt mondta, hogy Jancsi a legjobb paripája – emlékezik a tévés, aki szerint ritka szerencsés a Szenes-vérvonal, mert szinte az egész család páratlan tehetséggel bírt.
– A nagyapám, Szenes Andor nagynevű slágerszerző volt, unokatestvére, Szenes Béla kiváló író, újságíró, másod-unokatestvére, Szenes Hanna pedig mártírsorsú költőnő. Mellém is sokszor szegődött a szerencse, vagy mindenki nevezze, ahogy akarja, de az biztos: a Szenes név sok generációra visszamenőleg garancia volt a sikerre – fűzi hozzá Andrea, aki nagy gonddal ápolja édesapja emlékét. – Szeptember 15-én, az emlékkoncert során volt a Szenes Iván Slágermúzeum alapkőletétele. Remélem, jövő ilyenkor már megnyithatjuk.