Bizarr művészet - ezt a címet viseli sorozatunk, melyben világhírű alkotók (legyenek azok írók, festők vagy épp színészek, zenészek, rendezők) megdöbbentő, megbotránkoztató, sokszor sötét titkairól rántjuk le a leplet. Most olyan sztárokról ejtünk szót, akik elvették egy másik ember életét – méghozzá szándékosan.
Sorozatunk egy korábbi részében már szó esett azokról a zenészekről, akik könnyen lehet, hogy elsősorban nem művészi teljesítményük, hanem bűnlajstromuknak köszönhetően maradnak meg az emlékezetünkben. Sajnos a színészek közt is bőven akad olyan, aki nem volt épp tiszta életű. Közülük is a legsötétebb múltúakat vettük elő. Azokat, akik egy másik ember halálát okozták. (Természetesen O.J. Simpsonról nem ejtünk szót, az ő életútját alighanem mindenki ismeri, míg a rendező John Landis három emberéletet – köztük két kisgyermek életét – követelő felelőtlen forgatásáról ide kattintva olvashat.)
Johnny Lewis
Lewis arca alighanem a Kemény Motorosok (Sons of Anarchy) című sorozatból lehet a legtöbbeknek ismerős. Az első két évadban alakította Kip „Half Sack” Epps karakterét. Emellett korábban azzal került még be a pletykalapokba, hogy egy ideig Katy Perryvel járt.
A színészre és szállásadójára, Catherine Davisre 2012. szeptember 26-án talált rá a rendőrség.
Lewis - ismeretlen indokból - megölte a 81 éves asszonyt, valamint annak macskájával is végzett. Ezt követően menekülőre fogta. A szomszédban két emberre is rátámadott (később ők hívták ki a rendőröket), ezt követően azonban valamiért visszament a házhoz, és felmászott vagy az épület vagy a garázs tetejére, ahonnan – máig tisztázatlan körülmények közt – lezuhant, és ő is életét vesztette. A nyomozás során nem találtak arra utaló jeleket, hogy Johnny Lewis öngyilkosságot követett volna el, vagy netán lelökték volna.
Noha eleinte arra gondoltak, drog hatása alatt cselekedett a színész, kiderült, hogy tiszta volt. A családja később egy 2011-es motorbalesettel magyarázta a történteket. Állításuk szerint azóta előfordultak nála hirtelen dühkitörések.
Felicia Pearson
Pearson a Drót című sorozat harmadik évadában tűnt fel, és egészen a széria végéig maradt is. Külön érdekesség: filmbéli karaktere ugyanazt a nevet kapta, mint ő, és a történetszála is merített a színésznő saját életéből, aki fiatalon drogkereskedésből tartotta el magát. A horroríró Stephen King egyébként filmbéli karakterét és alakítását úgy jellemezte, mint a tévében valaha látott legfélelmetesebb női gonosztevő.
A 39 éves Felicia Pearson drogfüggő szülők gyermekeként jött világra, 14 évesen, drogdílerként pedig összeverekedett egy másik, hasonló korú lánnyal, akit le is lőtt. Emberölésért elítélték, és fiatalkorúak javítóintézetébe került, ahonnan hat és fél év után szabadult. Az esetről, valamint arról, miként állt talpra, 2007-ben könyvet is írt Grace After Midnight címen, valamint azóta is többször, nyíltan beszélt.
2011-ben egyébként újra letartóztatták kábítószerrel való visszaélés miatt egy rajtaütés során. A tárgyalás előtti napon bűnösnek vallotta magát. Felfüggesztett börtönbünetésre ítélték.
Charles S. Dutton
Ki hinné el a háromszoros Emmi-díjas, valamint Golden Globe-jelölt színészről, hogy két alkalommal is börtönbe került – ráadásul egyszer emberölésért. Tiniként verekedésbe keveredett, a rá támadó férfi végül azonban holtan esett össze. Duttont 1967-ben öt év börtönbüntetésre ítélték – azonban még azt követően sem tért jó útra, hogy valamivel korábban feltételesen kiengedték. Másodszor fegyveres rablás miatt került rendőrkézre, három évre ítélték – amit további nyolccal toldottak meg, amikor verekedésbe keveredett egy őrrel. Erről később így nyilatkozott: "Három évet ültem, amiért megültem egy feketét, és nyolcat, amiért megütöttem egy fehér embert."
A börtönben egyébként megpróbálták halálra késelni. A büntetése alatt hat napra magánzárkába került – ekkor változott meg az élete. 1976-os (feltételes) szabadulása után elkezdett színésznek tanulni. Azóta több tucat filmben és sorozatban láthattuk az Alien 3-tól a Miami Vice-on át a Gothikáig, de szerepelt a Maffiózókban, a Bűnös Elmékben, a New York-i Helyszínelőkben, vagy épp az American Horror Storyban is.
Michael Jace
Azt hinnénk, egy színész, aki minden szerepében jófiút alakít, nem képes olyan szörnyűségekre, mint Michael Jace, akit legtöbben a Kemény zsaruk Julien Lowe-jaként ismerhetnek. Hiába bújt a sorozat 89 epizódjában a jólelkű, becsületes rendőr bőrébe, magánéletében egész más volt. A színész 2014 tavaszán a saját otthonukban három lövéssel ölte meg a feleségét. A tárgyalások során azzal védekezett, hogy csak lábon akarta lőni, az esküdtszék szerint azonban egyértelműen végezni akart az asszonnyal, aki el szeretett tőle válni.
A tárgyalások során kiderült, hogy Jace azzal viccelődött: "Úgy is annyira szeretsz futni, fuss a mennyországig!" Ezt követően tüzet nyitott a menekülő nőre.
A színészt végül 2016. júniusában 40 év börtönbüntetésre ítélték.
Ricardo Medina
A Power Rangers című sorozat egyik főszereplője, Ricardo Medina 2015 januárjában keveredett emberölési ügybe, miután egy heves vita következtében egy karddal leszúrta a lakótársát, Josh Suttert. A színész és az áldozat állítólag Medina barátnője kapcsán veszett össze, és noha a vád előre kitervelt emberölés miatt szerette volna elítélni (amiért minimum bő negyed évszázad várt volna rá a rácsok mögött), Medina és ügyvédje azzal védekezett, hogy a színész csupán önvédelemből szúrt.
A bíróság (vádalku keretén belül) végül hirtelen felindulásból elkövetett emberölést állapított meg, Medinát pedig 2017-ben hat év letöltendő börtönbüntetésre ítélték.