Míg a legtöbben csak a rosszat látják a világjárványban, az albán-magyar énekes szerint a változás sok jót hozhat. Gjoni úgy érzi, az emberek kedvesebbek, s örül, hogy rég látott barátai is bekopogtattak, hogy vele kiránduljanak.
Forrás: Facebook
A legtöbb embernek fenekestül felfordult az élete a koronavírus miatt, és a megszokott, pörgős hétköznapok egyszeriben lelassultak. A családok több időt töltenek együtt, mint valaha, s a napsütés, a friss levegő pár hét alatt felbecsülhetetlen ajándék lett. Delhusa Gjon azonban egyike azon keveseknek, akiknek a karantén előtti időszak sem őrült hajszával telt.
– Elszomorítóan felgyorsult világban élünk, és semmit sem veszünk észre. Én ezelőtt is tiszteltem a természetet, észrevettem a szépségét, és megálltam a patak csobogását figyelni, a madarak csicsergését hallgatni. Megtapasztaltam, hogy mindez mennyire felemelő – mondta a Borsnak a zenész, aki úgy gondolja, a járvány egy reakció. Reakció a bolygónktól, amely nem bírta tovább a pusztítást.
„Ember, mit tettél?” – ebben a kérdésben szerintem benne van minden, és igenis van egy olyan gondolatom, hogy a Föld most visszavágott a maga módján, s mételyt és fertőzést teremtett.
Gjoni szerint azonban bármennyire hihetetlen, hosszú távon ennek az egész járványnak akár pozitív hozadéka is lehet, szerinte ugyanis a megszorítás összehozza a családokat, barátokat.
– Egyre több oldalról hallom, mennyire jó a családdal lenni, és érdekes módon azt vettem észre, az emberek újra összevágynak, amire az utóbbi években nemigen volt példa. Eddig a kollégákkal csak véletlenül futottunk össze, most meg együtt kirándulunk – mesélte Gjoni, akihez a napokban olyan zenész barátai csatlakoztak biciklitúrára, mint Sipos F. Tamás, Zsoldos Dedy vagy Kiki. Gjoni persze kihangsúlyozta lapunknak, szigorúan a szabályok szerint, kesztyűben, maszkban tekertek a Pilisig, s másfél-két méterrel közelebb nem mentek egymáshoz.
– Együtt voltunk, és sokkal jobban éreztük az együttlét örömét, mint korábban. Már-már olyan érzésem van, hogy sokkal szebb ez a világ. Az emberek csendesek, kedvesek, mindenki foglalkozik mindenkivel. Számomra ez az egész kezd átfordulni abba, hogy egész jó így.