Bármit is gondol, a következő videókon nem Tom Cruise szerepel, sőt, nem is egy hasonmása. Egy maszkmester trükközne? Nem. A megoldás sokkal rémisztőbb.
Egyszerre megdöbbentő és aggasztó, hol tart már a technológia, ha az illúziókeltésről van szó: a következő videón például Tom Cruise mutat be egy ügyes bűvésztrükköt. Vagy mégsem?
@deeptomcruise I love magic!
⬠original sound - Tom
Aki arra tippelt, hogy a pénzérme lett valamilyen számítógépes trükk segítségével eltüntetve a színész kezéből, annak van egy rossz hírünk: egyáltalán nem erről van szó.
Nézze csak meg újra a videót! Valóban Tom Cruise-t látja? Ugye, hogy nem!
De nem is egy hasonmást: a színész arcmását az úgynevezett deepfake-technológiával húzták rá egy másik emberre – azaz amit lát, az végső soron egy számítógép generálta kép.
A TikTok-csatorna egyébként ebből nem is csinál titkot, hiszen @deeptomcruise néven fut, ennek ellenére egyetlen hét alatt 365 ezer követőt és bő egymillió kedvelést gyűjtött össze.
És hogy miért ijesztő ez az AI-alapú technológia? Ma ugyan még kilóg a lóláb, de pár év múlva könnyen előfordulhat, hogy le lehet vele cserélni a nagy hollywoodi sztárokat – elég lesz csak az "arcukat" megvenni.
Olyannyira hiteles már a Depfake-technológia, hogy ezzel a módszerrel akasztották ki karácsonykor a briteket: a Chanel 4 ugyanis egy álkirálynővel kívánt – nem épp megszokott módon – boldog ünnepeket. No persze a videó végén a kamu II. Erzsébet még táncra is perdült, de addig egész hiteles volt...