Napjainkban egyre elterjedtebb a digiszexualitás. Ide sorolhatóak a szexrobotok is, amik most új feladatot kaphatnak, méghozzá a pszichológia területén.
Magyarországon a digiszexualitás kifejezés nem annyira elterjedt, mint külföldön. A kifejezés alapvetően minden olyan szexuális tevékenységet, vagy ismerekdési formát magába foglal, ami a modern technika segítségével jön létre. Ebbe beletartoznak a különböző online társkereső-felületek is, mint a Tinder, de az egyre élethűbb szexrobotok is a digiszexualitás részei.
A digiszexualitás még csak egy pár éve elterjedt dolog, így teljesen érthető módon sokan némi kétellyel kezelik. Ennek ellenére el kell fogadnunk, hogy ez mostantól az életünk szerves része lesz. Így itt az ideje, hogy a pszichológusok és pszichiáterek is elkezdjenek foglalkozni azzal, hogy ezt hogyan is lehet beleépíteni a terápiába.
– A klinikusoknak tisztában kell lennie a digiszexuálisokkal, valamint az ilyen szexuális technológiák alkalmazásának lehetőségeivel. Fel kell készülniük arra, hogy együttműködjenek az ezeket a technikákat használó betegekkel – nyilatkozta egy hasonló technikákkal foglalkozó professzor a DailyStarnak.
A szakember úgy véli, a szexrobotokat hamarosan receptre fogják felírni az orvosok azok számára, akik terápiájába beleilleszthető egy ilyen "eszköz". Akárcsak más szexjátékszerek – mint például a vibrátor vagy a bilincs –, egyfajta terápiás hatást gyakorolnak használójukra. Nem lenne ez másképp a szexrobotokkal sem, habár az elképzelés meglehetősen bizarrnak hangzik.