Legyen hited! címmel jelenik meg Fanni második könyve, amely a siket szépségkirálynő élettörténetén alapszik. A gyönyörű modell őszintén mesél, milyen siketként a modellvilágban, hogyan békültek ki édesanyjával, miután kilépett zátonyra futott házasságából, de szemezgetett gyermekkori emlékeiből is. Célja, hogy történetein keresztül megmutassa a hátrányos helyzetből induló fiataloknak, hogy nincs lehetetlen.
Forrás: Saját
A gyönyörű modellen túlnőttek a rajongói által feltett kérdések, ezért úgy döntött, csokorba szedi a kérdéseket, és könyv formájában megválaszolja azokat. Fanni eddigi élete hollywoodi filmbe illő történet – pedig még csak 28 éves –, így valószínűleg pár könyvre való izgalmas sztorit még tartogathat számára a jövő.
A Legyen hited! elsősorban azoknak a fiataloknak szól, akikkíváncsiak arra, hogy Fanni hátrányos helyzetében mi kellett ahhoz, hogy elérhesse gyermekkori álmát, és milyen fontos, hogy higgyenek az álmaikban és magukban. Ha megvan bennük a kellő hit, akarat és kitartás, akkor semmi sem lehetetlen.
– Mindenképp szeretnénk közönségtalálkozót, az időpont még egyeztetés alatt van, helyszínként mindenképp iskolákat is szeretnék beiktatni, mivel elsősorban a fiataloknak szánom a könyvemet – kezdte a Borsnak Fanni.
Ahogy fogalmaz: „Nekem mindennap motivációt ad az, hogy jót tegyek a világban. Motivációt ad, hogy képviseljem a fogyatékkal élő társaimat, amennyire ez tőlem telik. Szeretném megmutatni, hogy egy siket is lehet sikeres és boldog, élhet kiteljesedett, színes életet.”
Fanni azt is elárulta, hogy Ágnessel – édesanyjával – közös projektbe kezdtek.
– Anyával közösen már elkezdtünk dolgozni egy érdekes történeten, ami egy valóságos cselekményen alapuló fikció. Belejöttünk a közös munkába, hiszen anya segített a mostani könyv megírásában is. Én jelnyelven elmondom, aztán jön a fordítás, magyarítás – nyilatkozta lapunknak, azonban egyelőre több részletet még nem árulhatott el.
Azt viszont elárulta, hogy számára ez volt a legkedvesebb fejezet, amikor a siketségről és az ezzel való együttélésről, boldogulásról írhatott. A legfájóbb nyilván, amikor a rossz emlékeket kellett felidéznie.
– Talán a legnehezebb az volt, amikor a rossz dolgokra kellett visszaemlékeznem, de ez is hozzám tartozik, és másoknak ezáltal tudok tanácsot adni – folytatta Fanni.
Volt házasságáról nem szeret beszélni, éppen ezen okokból, mert fájó emlék számára az akkori időszak, és szeretné – egyszer és mindenkorra – lezárni. Nyilván a rossz tapasztalatokból szerzett tanulságokat – mint a párkapcsolataiban szerzett tudást is – megosztja könyvében, hiszen így lehet ma az, aki, de inkább a jövőbe tekint, mint vissza a múltba.
„Jellemzően, ha 5–10 évvel később visszatekintünk életünk egy-egy eseményére, esetleg meghatározó időszakára, akkor tudnánk magunknak tanácsot adni, és ezzel együtt jobb döntéseket hozni. Én is így érzek. Voltak dolgok, amelyeket elrontottam, amelyeket ma már másképp csinálnék.
S hogy miben változott meg? Erről így ír Fanni.
„Több tudásra és tapasztalatra tettem szert az évek során, életem számos területén. Bárcsak tudnék tanácsot adni a 18 éves önmagamnak! Akkor ma már még előrébb tartanék. Ha magamnak nem is, de másoknak adhatok tanácsot. Most éppen neked, aki a könyvem olvasod” – fogalmazott könyvének a Ha újra 18 lennék című fejezetében.
Igaz, visszamenni már nem tud az időben, de ha tehetné – legszívesebben – 21 éves korai önmagának üzenne:
– Hallgass a családra, a szeretteidre!
Fannit keményebbé és céltudatosabbá tették a rossz élmények, most már biztosan tudja, hogy mit akar és mit kell ezért tennie.Nem hagyhatom magam többé kiszolgáltatott helyzetbe kerülni
– zárta gondolatait a Borsnak. Annyi biztos, hogy mostani kapcsolatának dinamikája teljesen más, mint az előző.