Az énekesnő és férje, Krausz Gábor most először töltik nagy családi körben a szentestét. Két éves kislányuknak, Hannarózának egy felejthetetlen közös karácsonyt szeretnének varázsolni.
Ritkán ad közös interjút Tóth Gabi és Krausz Gábor, a sztárpár azonban a Borssal kivételt tett: együtt nyilatkoztak az idei, minden szempontból különleges karácsonyukról. A beszélgetés közben exkluzív fotókat is készíthettünk a házaspárról és kétéves kislányukról, Hannarózáról.
Krausz: „Én főzök, Gabi énekel.”
Azt gondolná az ember, hogy az egész évi sütés-főzés után Krausznak esze ágában sem lesz karácsonykor bemenni a konyhába. De, ez közel sem így van: Gábor Michelin-csillagos séfektől tanult főzőtudományát az egész nagy család élvezheti szenteste.
– Ebben a famíliában mindenki azt csinálja, amihez ért – mondta határozottan a séf. – Vagyis a lehető legjobb megoldás az, ha én főzök, Gabi pedig énekel. Már megpróbáltunk néhányszor szerepet cserélni, de nem jött be – nevette el magát Krausz Gábor.
Gabi is mosolygott ezen, de azért próbálta védeni a mundér becsületét: – Tudok én sütni és főzni is! Volt idő, amikor kénytelen voltam ezt gyakorolni, heti rendszerességgel. Az igazság azonban az, hogy amióta megismertem Gábort, zavarban vagyok a konyhában. Pedig sosem éreztette velem azt, hogy béna lennék, de akkor is! Ha valakinek ilyen kiváló séf a férje, mint az enyém, nem szívesen ragad fakanalat. Most már azt is elrontanám, amit eddig tudtam, tehát jobb a békesség.
Mindenkit háromszor oltottak
A kérdésre, hogy hol és hogyan töltik a szentestét, egymás szavába vágva válaszoltak.
– Még sosem volt olyan közös ünnepünk, mint amilyen a mostani. Együtt lesz az egész nagy család. Gábor szülei, Vera és a párja, Zoli, az ő szülei, a mi szüleink, Palkonyán. Leszünk legalább húszan. Nagyszülők, szülők, gyerekek, három generáció. Csodálatos lesz! áradozott Tóth Gabi, majd így folytatta: – Most, hogy mindenkinek meg van mind a három oltása, újra magunkhoz ölelhetjük a szeretteinket. Fájdalmasan sokat kellett erre várni. Tavaly, a pandémia miatt sajnos nem lehettünk mind együtt, hiszen féltettük a család idősebb tagjait. Ezen a gyönyörű ünnepen azonban minden másképp lesz.
Fiúk főznek a nagyik helyett
– A konyha az enyém és Zolié! – vetette közbe Krausz Gábor. Amikor azt kérdezzük tőle, hogy szerinte a nagymamák beletőrödnek-e abba, hogy a fiúk főzzenek, így felelt:
– Lakat lesz a konyhaajtón! Elkészítjük a klasszikus karácsonyi ételeket, töltött káposzta, halászlé, sült húsok, francia saláta, kaszinótojás. Aztán ha ezek készen vannak, Zolival kiéljük a kreativitásunkat, és indulhat a móka. Ez nyilvánvalóan nem hagyományfogásokat fog eredményezni ... Egyébként a nagyiknak lesz éppen elég dolguk, majd kergetik Marikát a házban.
Az első igazi karácsony
Tóth Gabi katolikus, Krausz Gábor, édesapja révén zsidó származású, a nagypapája rabbi volt. A párostól arra próbáltunk rákérdezni, hogy ez a hitbéli különbözőség okoz-e problémát közöttük, de ők csak hasonlóságokat találtak.
– A szeretet ünnepe mindkettőnknek ugyanazt jelenti – mondta Gabi, aztán Gábor kéri el a szót: – Nekem életemben először lesz családos emberként karácsonyom. Édesanyámat korán elvesztettük, a rokonaim jórésze pedig már rég elköltözött Izraelbe. Majd tíz évig külföldön dolgoztam, és mindig a vendéglátásban. Nekem csak olyan karácsonyaim voltak, amiket munkával töltöttem, majd hulla fáradtan lerogytam egy asztalhoz, ettem és már aludtam is…
Amikor összejöttünk Gabival, az első karácsonyunkat kettesben töltöttük, mai napig emlékszem, hiszen nagyon romantikus volt. A második közös karácsonyunk előtt három héttel született meg a kislányunk, egy csecsemővel pedig esélyünk sem volt a közös családi ünnepre, ráadásul a pandémia kellős közepén nem is találkozhattunk a szeretteinkkel. Egyszóval, nekem még nem volt olyan szeretet ünnepe, mint amilyen a mostani. Együtt, nagy családi körben, a saját gyermekemmel. Csodálatos belegondolni is – tette hozzá meghatódva.
„A problémák szorosabbá tették a kapcsolatunkat”
A pandémia idején sem Gabi, sem Gábor nem tudott dolgozni. A fiatal házaspár egy csecsemővel, a lakásba szó szerint bezárva élt hónapokon át. Ez az időszak a nehézségekkel együtt is összekovácsolta őket.
– Nem mondom, voltak nehéz pillanataink – mesélte Gabi – Bevételünk nem volt, feléltük minden megtakarításunkat. Sosem panaszkodtunk, nem beszéltünk erről senkinek. A mi problémánk, majd megoldjuk, ez a dolgunk. Volt, hogy Krausz ment el egy napra otthonról, mert elege lett, volt, hogy én kértem meg, hogy hadd maradjak egy kicsit egyedül a babával… De aztán mindig visszataláltunk egymáshoz. A problémák szorosabbá tették a kapcsolatunkat. Ez is azt bizonyítja, hogy ha szeretettel fordulunk egymás felé, akkor minden akadályt képesek vagyunk legyőzni.
Szenteste a család éjféli misére megy. A Máriagyűdi Kegyhelyre zarándokok sokasága látogat el az év minden napján, az énekesnő is ezen a szent helyen szeretne feltöltődni.
– A hitem megélése nagyon fontos számomra, karácsonykor az éjféli mise pedig egy rendkívül különleges élmény. Azoknak is ajánlom, akik egyébként nem járnak templomba. Felemelő érzés, szó szerint átéled azt, hogy megtisztul a lelked, az égiek jelenléte szinte tapintható. Azt gondolom, ráfér a világra a megtisztulás, az elfogadás és a szeretet megélése.