A máig népszerű mulatós zenekarban billentyűsként muzsikáló, Vojnić Tunić Žolt belekerülhetett depressziójának mély hullámába, és saját kezével vetett véget életének. Csupán 49 éves volt.
Mély megrendüléssel tudatta a 3+2 zenekar, hogy billentyűsük végleg itt hagyta őket. A mulatós csapat sok tragikus haláleseten van túl, Zsolté sorban már a hatodik eset. A lemezeladási rekorder együttes (másfél millió példány kelt el Halvány őszi rózsa című albumukból) zongoristája a Vajdaságban élt. A Bors felhívta az zenekar vezetőjét, Bugyi István, akit nagyon megrendített Zsolt halála: hogyne, a szabadkai zeneiskolában harsonatanárként is dolgozó zenész évek óta súlyos depresszióval küzdött, barátnőjével sem alakult jól a kapcsolata. Szabadkán is temették el, roppant hamar a halála után.
Csocsesz a Borsnak méltatta elhunyt zenészkollégája profizmusát, és zeneszeretetét.
Igazi profi zenész volt. Ismertük egymást, és nagyon mélyen megérintett a halálának híre. Elképzelésem sincs, hogyan jut el idáig egy ember, de azt, egy másik barátom szomorú példája nyomán sajnos van rálátásom arra, hogyan és mitől válhat egy zenész depresszióssá – kezdte Csocsesz. Hozzátette, hogy Bugyi Zoltánnal, a 3+2 alapítójával nagyon jó kapcsolatot ápol, s biztos benne, hogy a zenekar megtette a tőle telhetőt Zsoltért.
Már jó ideje tudni lehetett, hogy Zsolt a pszichés kórral küzd, azonban azt nem sejtették, hogy eddig fajulhat a helyzet. Csocsesz annyit biztosan állít, hogy az emberben van egy élni akarás, egy életösztön, melyen csak a legdrámaibb helyzetben képes túllépni még egy depressziós beteg is.
Talán egy újabb áldozata lehetett szegény Zsolt is az elmúlt időszaknak – mondja eltöprengve. – A zene gyógyszer lehetett volna számára, azonban az elmúlt két évben sajnos mindannyiunknak kevés volt a fellépése a pandémia miatt. A zene talán megmenthette volna az életét...
Tény, a 3+2 a hallatlan sikerek után a délszláv háború következtében közel tíz évig a háttérbe szorult, s amikor újból jöttek a sikerek, beütött a koronavírus-járvány, s ismét csökkentek a fellépéseik. Könnyen lehet, ez a kényszerszünet – ahogyan más művészek esetében is – hozzájárulhatott Zsolt állapotának romlásához.