A 83 éves énekesről már fiatal korában kiderült, hogy a zenei pályára született, pedig családjának semmilyen köze sem volt a zenéhez.
Korda György egy hosszabb interjúban mesélt a Mandinernek a pályafutása kezdetéről és arról, hogy családja hogyan fogadta zenei érdeklődését.
– Családomnak köze nem volt semmilyen zenéhez. A nagyapám bádogos-házmester volt, anyám pénztárosnő, apám a Szőrmekereskedelmi Vállalatnál főkönyvelő, a két nagynéném közül az egyik a saját kesztyűüzletében dolgozott, a másik a háztartást vezetett – mesélte az újságnak.
Ennek ellenére, többször is kiütközött, hogy Korda Györgynek a színpadon kell állnia és énekelnie. Végül a gyári munkás kollégái adtak lehetőséget, hogy kieressze a hangját.
Édesapja beíratta a Petrik Lajos Vegyipari Technikumba, amit öt év alatt végzett el. A vegyésztechnikusi bizonyítvány megszerzése után közölte apjával, hogy inkább pincérnek áll. Ezt apja nem támogatta, inkább segédmunkásnak küldte fiát.
Így kerültem a Budafoki úti kábel- és sodronykötélgyárba. A melósok hamar rájöttek, hogy alkalmatlan vagyok a kitartó fizikai munkára, ezért megtettek udvari takarítónak. De abban is megbuktam, mert csak dúdolgattam folyamatosan, és közben akkora port csináltam, hogy mindenki fulladozott körülöttem. Erre már a munkások sem tudtak mit mondani, mint hogy hagyd az egészet a fenébe, Gyuri, több kárt csinálsz mint hasznot, inkább énekelj nekünk. Toltak körbe talicskában, én egész nap dalokkal szórakoztattam őket
– mesélte a riporternek Korda György, aki ezután tudatosan képezte magát. Akkor még úgy gondolta, ez a legjobb módja annak, hogy megússza a munkát. Akkor még nem tudta, hogy micsoda munka van egy zenei karrier mögött, de azóta is hat- hét fellépésük van Balázs Klárival a mai napig.