A színész kendőzetlenül beszélt arról, gyerekként normálisnak tartotta, hogy szülei naponta a pohár fenekére néztek, felnőttként viszont nehezen dolgozta fel ezt a traumát.
A Jászai Mari-díjas színművész Kadarkai Endre vendége volt a Szavakon túl című műsorában, melyben többek között arra is kitértek, hogy Máté hogyan élte meg szülei alkoholizmusát.
- Rengeteg tanulmányt olvastam erről és aztán nagyon sok alapítvány is felkeresett. Gyakorlatilag egy 30 fős osztályban 5 gyereket biztosan érint az, hogy alkoholistákkal nő föl vagy a családjában és a környezetében van alkoholista - hívta fel a figyelmet a probléma komolyságára Máté, s azzal folytatta, erre az időszakra úgy emlékszik vissza: teljesen természetes volt számára, hogy minden nap illuminált állapotban látta édesapját és édesanyját.
- Úgy voltam vele, ahogy mi élünk, az valószínűleg így normális. Délutánonként már problémát jelentett egy-egy dolog megbeszélése a szüleimmel. Mindig izgultam azon, hogy ha hazamegyek az iskolából, akkor lesznek-e még olyan állapotban, hogy tudjak érdemben beszélni bármilyen problémámról - magyarázta a színész, aki elárulta, mi volt számára a legfájóbb pont ebben.
- 30-40 éves korom felé elég komoly problémát jelentett ezeknek a traumáknak a feldolgozása. A szenvedélyüket egy fokkal jobban szerették nálam vagy a húgomnál és ezt nekem fel kellett tudnom dolgozni. Ha valaki valakit nagyon szeret, akkor minden szenvedélyétől képes megszabadulni azért, hogy teljes értékű ember lehessen vele - fejtette ki Máté, s hozzátette, a szülei sosem érezték, hogy ki kellene szabadulniuk az alkohol fogságából, így nem is próbálták meg letenni az italt.