Egy hónapja annak, hogy Bea világra hozta Fecsóval közös gyermeküket, ám a nagymamák csak most találkozhattak a legkisebb unokájukkal.
Forrás: Saját
A kisfiút egy hónapja egy képzett, amerikai szakemberekből álló orvosi csapat segítette a világra programozott császármetszéssel. A következő néhány hetet a család még az USA-ban töltötte. Ez idő alatt gyakori rendszerességgel beszéltek a nagymamákkal, akik a távolság miatt néhány nappal ezelőttig csak videóchaten keresztül láthatták a kis unokájukat.
Egy hete Bea, Fecsó és a gyerekek visszautaztak spanyolországi otthonukba. A boldog nagymamák odautaztak, és először vehették a karjaikba a kicsit, aki az Elliot nevet kapta.
Mindketten teljesen beleszerettek a kis csöppségbe, a nagyik legszívesebben megállás nélkül babusgatnák őt.
– Nagyon jó baba, nincs vele semmi gond. Szerencsés vagyok, amiért nem kell csendben lenni és altatni, nem is szeretném ehhez hozzászoktatni – mondta a Borsnak Bea, s hozzátette, éppen emiatt lefektetett bizonyos szabályokat a nagyiknak.
Volt, hogy elkezdték óvatosan rázni, mondtam is nekik, felejtsék el, hogy ölükben aludjon el. Muszáj “beszabályozni őket”, mert utána én fogom meginni a levét…
– mondta határozottan.
Az édesanya pontosan tudja, miről beszél, ugyanis első gyermekénél megtapasztalta, milyen, amikor csak hosszas küzdelmek árán képes elaludni a pici.
– Medit anno anyukám hozzászoktatta ahhoz, hogy párnán ringatva aludt el. Megtanultam a leckét és megfogadtam, másodjára már nem követem el azt a hibát, nem akarok újabb 3 éven át altatni – tette hozzá nevetve Bea, aki az anyai teendőket illetően nagyon következetes, ugyanakkor van, amit a saját bevallása szerint egy picit túlzásba is visz.
A gyönyörű édesanya mindent megtesz azért, hogy a kis Elliot biztonságban és szeretetben cseperedjen fel. Bár rutinos, mégis van, aminek a gondolata félelemmel tölti el. Minden anyuka legrettegettebb rémálma, hogy a pici légzése észrevétlenül leáll. A bölcsőhalál megelőzésére szerencsére már sok olyan eszközt fejlesztettek ki, ami azonnal riasztja a szülőket. Bea és Fecsó létfontosságúnak tartotta, hogy legyen a babaszobában egy ilyen készülék.
– Amerikában vettünk egy olyan kütyüt, amit otthon még nem lehet kapni. A pelenka derekára kell rácsíptetni ezt a légzésfigyelőt, ami méri a testhőmérsékletet, pulzust és mindenféle dolgot. Van hozzá egy telefonos applikáció, ami rögtön jelez, ha lassabban veszi a levegőt. Nekem ez egy nagy rémálmom, még így is 15 percenként bemegyek hozzá és megnézem, hogy lélegzik-e. Ebből a szempontból paramami vagyok – mondta őszintén.