Elképesztő trükköt tudott még nyolcvanéves kora után is Juhász Árpád. Árpi bácsi a kézen állásnak köszönheti muzeológusi karrierjét.
Látványos képet osztott meg a múltjából Facebookon Juhász Árpád, azaz Árpi bácsi. Az ismert és elismert geológus a fekete-fehér fotón félmeztelenül feszíti figyelemre méltó izomzatát 16 éves korában. A Bors felkereste, hogy megtudjuk, milyen sporttal érte el ezt az eredményt.
– Akkoriban kezdtem szertornázni. Nem voltam egy szuper tehetség, de mindent meg tudtam csinálni.
Különösen jól ment a kézenállás, gyűrűn és korláton. Ez a tudományom öregkoromra is megmaradt, két évvel ezelőtti hegymászó-balesetemig tudtam kézen állni és kézen járni!
– árulta el lapunknak a Magyar Tudományos Akadémia Ismeretterjesztési Bizottságának tagja, aki a TV2 1997-es indulása óta dolgozik a csatornánál különböző pozíciókban.
Fénykoromban három emeletet tudtam lemenni kézen állva, és egyet fel is!
1957 és 1962 között a Nemzeti Múzeumban dolgoztam. 10 órakor volt a nyitás, én pedig mindig bementem korábban, és kézen járva lejöttem két emeletet, egyet pedig vissza. Tulajdonképpen ez pecsételte meg a karrieremet muzeológusként. Egyik alkalommal ugyanis a mutatvány közben megpillantottam egy csillogó cipőorrot. A főigazgató úrét! Azt mondta, hogy kirúgni nem fog, de nem illik így viselkedni egy ilyen jelentős épületben – idézte fel nevetve az emléket a jövőre már 88. születésnapját ünneplő Árpi bácsi.
– Még ötvenévesen is végig tudtam menni egy tornatermen kézen járva, de álltam kézen a Lukács-fürdő második emeleti korlátján, a Margit híd pillérjén is.
Árpi bácsi lapunknak elárulta, nemcsak a szertornázott, de cselgáncsozott és kajakozott is nagyon sokáig.
– Már öreg vagyok, ezért maradt a kirándulás – ismerte el.