A perui festői környezetből a konyhában találta magát Wossala Rozina, ahol kulináris csapdák várnak rá. A dzsungelben hetekig vágyott egy jó húslevesre.
Wossala Rozinára nem akármilyen meglepetések várnak hamarosan! Március 6-án indul a VIASAT3-on a Troll a konyhában című kulináris krimi új évada, melyben minden héten hat híresség mutatja meg a főzőtudományát, és a nyomozó képességét is. Minden nap lesz ugyanis egy véletlenszerűen kisorsolt trollt, akinek feladata, hogy titokban szabotálja a döntőbíró, azaz Rozina elé kerülő ételeket. Rozina minden bátorságát összeszedve kóstolja meg a fogásokat, hogy kiderítse, vajon szabotálta a troll, vagy megúszta a csapat.
És ha már az ételeknél tartunk, az elismert szakács a Borsnak elárulta, mi a kedvence, és mit evett először, miután bő egy hónapot a perui dzsungelben töltött a világ zajától és problémáitól elvonulva.
– Hogy mi a kedvenc ételem, az attól függ, hogy éppen diétázom-e, vagy sem. Ha diétázom, akkor nagyon-nagyon szeretem a steakeket, zöldségeket, főzelékeket, például a lencsefőzeléket sült hússal. Ha pedig nem diétázom, és mondjuk csaló nap van, akkor egy fagylalt, vagy egy igazi nápolyi pizza meg tudja melengetni a szívemet – mesélte lapunknak, majd elárulta, mire vágyott leginkább a Peruban eltöltött hetek alatt:
– Nagyon meglepő lesz: húsleves! – idézte fel nevetve Rozina. – Én ott vegetáriánus módon egy hónapig nem ettem húst, ezért alig vártam, hogy otthon készíthessek végre egy igazi, jó húslevest. Nagyon jól esett, azt ettem egy hétig, amikor hazajöttem!
A perui elvonulásáról részletesebben is beszélt lapunknak a csinos szakács:
Egy-egy ilyen elvonulás egyszerre testi-lelki és szellemi kihívás. Az amazóniai őslakosok elképesztő ősi tradíciókat, ősi tudást hordoznak magukkal a természetről, a vele való kapcsolatukról. Nagy szerencsémre én ezekbe bele-bele pillanthattam. Elképesztően sokat tud adni egy ilyen igazi kikapcsolódás. Hálát érzek az emberek iránt, a természet iránt: amit én ott tanulok és hazahozok, az egy elképesztően jó balanszot tud hozni az életembe.
Elvonulásán sámánok segítették megtisztulását, őket így definiálta:
– Ameddig az orvosok nem jelentek meg a modern kultúránkban, a sámánok voltak a falvak vagy törzsnek a gyógyítói. Persze természetgyógyászként működnek, tehát dolgoznak falevelekkel, -héjakkal, bogyókkal, gyümölcsökkel, szinte mindennel amit a természet ad. Ezek a herbalisták iszonyatos tudással rendelkeznek a növényekről az Amazonas elképesztő tengerében.