Gombos Edina és családja 2015 óta élnek Amerikában, szeretnek kint élni. Most azonban egy olyan természeti katasztrófa közelít feléjük, ami már az űrből is látszik.
Gombos Edina és családja régóta boldogan élnek Floridában. Most azonban egy olyan természeti katasztrófa közelít feléjük, amire még a legfelkészültebb tudósok sem számítottak. Nyolcezer kilométer algatömeg úszik a tengeren a partok felé, amit sem megállítani, sem elpusztítani nem lehet.
A híradó is beszámolt az egyre fenyegetőbb algamezőről, aminek olyan nagy a kiterjedése, hogy már az űrből is látszik. A hínár a nyílt óceánon úszik, és – más tengeri moszatoktól eltérően – a víz felszínén szaporodik. Szakemberek szerint jelenléte a nyílt vizeken hasznos, mert életteret és táplálékforrást jelent a mélytengeri halaknak, a vízimadaraknak és a teknősöknek is. A sekélyvízi állatok számára azonban végzetes lehet, mivel befedi a víz felszínét és eltakarja előlük a napfényt, valamint elszívja az oxigént. A bomló szargasszum elnyomhatja a korallzátonyokat is, a tengeri emlősök és teknősök pedig gyakran megfulladnak, amikor belegabalyodnak az algába.
Gombos Edina szereti a valóságot megmutatni követőiknek, nem csak a pozitív dolgokról számol be, a rossz dolgokról is be szokott számolni. Most azonban egy elképesztő videót posztolt, ami szerinte a hetek óta beharangozott Floridát sújtó természeti katasztrófa előszele.
„Minden eddiginél nagyobb, több, mint 8 ezer kilométer széles algatömeg sodródik felénk"
– írja Instagram posztjában. - A Sargasso-tenger felől érkező óriás hínármező tönkreteszi a gyönyörű floridai strandokat, elriasztja a fürdőzőket, mert amikor bomlásnak indul, hihetetlenül büdös és mérgező gázok szabadulnak fel belőle. A növény jelenléte természetes az óceánokban, sok állatnak, - halaknak, madaraknak, teknősöknek - a búvóhelye, táplálékforrása. Biomassza. A gondot az jelenti, hogy egyre nagyobb kiterjedésű és egyre több ér belőle partot. Állítólag a klímaváltozás okozta nagyobb viharok kavarják fel. Persze, táplálják a mezőgazdaságban használt műtrágyák is, amelyeket a folyók szállítanak az óceánokba - fogalmazta meg Edina.